بیشترین بازدیدها

یادداشت

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان خبر داد؛

راه اندازی پیک امید در فضای مجازی برای قشر کودک و نوجوان/ تولید ۱۶۰ اثر هنری در فضای مجازی

بهناز ضرابی زاده با بیان اینکه کانون پرورش فکری در زمان بحران ها یک پیک امید دارد گفت: امسال این برنامه را به شکل سراسری و به صورت مجازی جهت ایجاد شور و نشاط در بین کودکان و نوجوانان برگزار کردیم.

بهناز ضرابی زاده، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ به بیان اقدامات این کانون برای قشر کودک و نوجوان در زمان بحران ها پرداخت و گفت: کانون پرورش فکری در زمان بحران هایی همچون سیل، زلزله و غیره یک پیک امید دارد

وی افزود: هدف پیک امید این است که همکاران ما در آن مناطقی که آسیب دیدند حضور پیدا کنند و ضمن اینکه تاب آوری کودکان را افزایش دهند، امید و شادی را در بین آنها پرورش و رشد دهند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که کودکان و نوجوانان در معرض معضلات روحی و روانی این بلایا قرار نگیرند

وی بیان کرد: امسال با وجود اینکه این بیماری به شکل جهانی پیش آمد و کشور ما هم درگیر شد ما هم فکر کردیم که پیک امید را به شکل سراسری و به صورت مجازی باید برگزار کنیم.

ضرابی زاده با بیان اینکه از روزهای اول ورود ویروس کرونا به کشور همکاران ما در فضای مجازی تولیداتی داشتند گفت: همکاران ما با تشکیل گروه های مجازی، کانال، صفحه ها و پیج های اینستاگرامی و یک وب سایت سعی در تولید محتوا در فضای مجازی داشتند که بچه ها و اعضای کانون پرورش فکری با هم در ارتباط  باشند.

وی افزود: به طور مثال در استان همدان انجمن ادبی مجازی ایجاد شد که راس ساعت خاصی برنامه مشاعره اجرا می شود و بچه ها در آنجا حضور دارند و آثار ادبی خودشان را قرائت و توسط کارشناس ما نقد و تحلیل می شوند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان  عنوان کرد: این گروه ها را مربیان با هدف اینکه با کودکان در ارتباط و به آنها انگیزه و نشاط بدهند ایجاد و در کنارش هم خیلی از برنامه های محتوایی مثل سرگرمی، کاردستی، آموزش خوشنویسی، نقاشی و فعالیت هایی که در کانون اجرا می شود را با بچه ها به شکل مجازی به اشتراک می گذارند.

وی عنوان کرد: یکی از ویژه برنامه های ما تهیه ویدئویی است که مربیان و همکاران به شکل دورکاری در خانه هایشان انجام دادند.

ضرابی زاده ادامه داد: مثلا تولیداتی همچون هنرهای تجسمی، قصه گویی، شعر خوانی، انیمیشن و سرود را بارگذاری و برای ما ارسال می کردند و ما هم یک گروه بودیم آنها را نگاه و نقد و بررسی می کردیم و در صورت نیاز به اصلاح آنها را بارگذاری می کردیم.

وی با بیان اینکه مخاطبان با مراجعه به سایت  www.omid.kpf.ir  می توانند تولیدات ما را مشاهده کنند گفت: آثار همکاران ما در سراسر کشور دراین وب سایت بارگذاری شده است وهر روز انیمیشن و یا فیلم هایی به ضورت آنلاین پخش می کنند و کودکان می توانند بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنند از تولیدات ما بهره ببرند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان گفت: در کنار این ها علاوه برهنر، سرگرمی و آموزش خوش نویسی، کتاب های صوتی شعر خوانی یا قصه گویی  در وب سایت است  که کودکان می توانند به شکل رایگان این کتاب های صوتی را بشنوند و استفاده کنند.

وی ادامه داد: مثلا یک برنامه به اسم چهل قصه داریم که هنرمندان و سلبریتی ها قصه هایی در این فضا بارگذاری و بچه ها می توانند به صورت آنلاین استفاده کنند.

ضرابی زاده تاکید کرد: اگر روزانه بچه ها از این وب سایت دیدن کنند اوقات فراغت  خودشان را به راحتی می توانند در منزل پر کنند.

وی با بیان اینکه ۱۶۰ اثر از قبل از عید تاکنون در استان همدان تولید شده است افزود: تعداد ۱۵ عدد از این تولیدی ها در وب سایت مرکزی بارگذاری شده است و بقیه را همکارانم در پیج ها و گروه های مجازی اشان انتشار داده اند.

وی در خصوص میزان استقبال از این تولیدات در فضای مجازی گفت: یک مقدار تبلیغات کانون به دلیل مقارن شدن با ایام تعطیلات نوروز کم بوده و خانواده های کمتری از فعالیت های ما به شکل مجازی اطلاع داشته باشند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان تاکید کرد: وظیفه رسانه ها این هست که به شکل های مقتضی و مناسب این اقدامات و تولیدات ما را به اطلاع  عموم مردم برسانند که تعداد بیشتری از سراسر کشور از این تولیدات بهره ببرند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب