بیشترین بازدیدها

یادداشت

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری همدان:

کمیته‌ اطلاع‌رسانی تنها مرجع بیان اقدامات و تصمیمات در بحث کرونا است/ پدافند غیر عامل اقدامات لازم را انجام داده‌ است

حمید خاورزمینی با بیان اینکه پل ارتباطی با جامعه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در استان است، گفت: ما نمی‌توانیم در بحث کرونا اطلاع‌رسانی کنیم چرا که دستور استاندار این بوده که هیچ مقام مسئولی اطلاع‌رسانی در این خصوص را رأساً انجام ندهد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری همدان در گفت‌و‌گو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه در ارتباط با بحث کرونا دستورالعمل‌هایی که از ستاد سازمان پدافند کشور و اداره کل پدافند غیرعامل وزارت کشور ارسال شده، تمام اقدامات لازم را انجام داده‌ایم، اظهار کرد: بعد از تشکیل ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در استان به ریاست استاندار به عنوان یکی از اعضا در برخی جلسات حضور داشتیم.

وی در ادامه گفت: تصمیمات مربوط به کرونا و مجموعه اخباری که قرار بر اطلاع رسانی آن هاست از طریق کمیته اطلاع رسانی به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار انجام می‌شود.

خاورزمینی بیان کرد: در بحث کرونا دستورات کشوری از طریق ستاد سازمان پدافند کشور و اداره کل پدافند غیرعامل وزارت کشور و دستورات استانی از طریق استاندار ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه در خصوص اقدامات انجام شده در بحث کرونا در خدمت معاون سیاسی امنیتی در استانداری هستیم، افزود: مقرر شده است معاون سیاسی امنیتی استاندار واسطه ارتباطی بین دستگاه‌های استانداری، دستگاه‌های دولتی و حتی دستگاه‌های غیردولتی در این خصوص باشد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری همدان با تأکید بر اینکه پل ارتباطی با جامعه، کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در استان است، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم در بحث کرونا اطلاع‌رسانی کنیم چرا که دستور استاندار این بوده که هیچ مقام مسئولی اطلاع‌رسانی در این خصوص را رأساً انجام ندهد.

وی ادامه داد: آمار و اطلاعات در بحث کرونا شاید از نظر عده‌ای بسیار مهم باشد و برخی فکر کنند عدم اطلاع‌رسانی فقط مربوط به این بخش باشد، اینگونه نیست.

خاورزمینی مهمترین مسئله در بحث کرونا را پیشگیری دانست و خاطرنشان کرد: اکنون مهمترین مسئله پیشگیری است که افراد مبتلا نشوند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری همدان یادآور شد: اینکه باید چه کار و تا چه حدودی کنیم و سیاست استان در این خصوص چیست را کمیته اطلاع‌رسانی به مردم انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه علوم پزشکی به عنوان عضو اصلی کمیته اطلاع‌رسانی دستورالعمل‌های بهداشتی را اعلام و سیاست‌ها را در کمیته اطلاع‌رسانی طرح می‌کند، اظهار کرد: در نهایت اطلاعات از طریق کمیته اطلاع‌رسانی منتشر می‌شود.

انتهای پیام/ذ ‌

آخرین مطالب