سخنگوی وزارت بهداشت وجود یک نفر بیمار مبتلا به کرونا در همدان را تایید کرد

آخرین ویرایش در:
در حالی که معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت یک مورد قطعی مبتلا به ویروس کرونا شب گذشته توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اعلام شده وجود دارد اما نتیجه قطعی آن توسط سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود، مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت دقایقی قبل وجود یک مورد بیمار مبتلا به  کرونا ویروس را در همدان تایید کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان در خصوص آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا در استان اظهار کرد: یک مورد قطعی مبتلا به ویروس کرونا که شب گذشته توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اعلام شده وجود دارد اما نتیجه قطعی آن توسط سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود.

وی افزود: نتایج قطعی افراد فوت شده از ویروس کرونا در استان فقط توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

کرمی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت هر روز با انبوهی از موارد مشکوک به ویروس کرونا برای آزمایش مواجه است که در حال انجام است، ادامه داد: هر مورد مشکوک به ویروس کرونا از سوی دانشگاه علوم پزشکی به وزارت بهداشت اعلام می‌شود و همه اقدامات سطح استان براساس احتمال گردش ویروس در حال انجام است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه اطلاعات مکتوبی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی همدان در خصوص آمار مبتلایان به ویروس کرونا نیست، تصریح کرد: سخنگوی وزارت بهداشت در یک سامانه هر روز آمار مبتلایان را به صورت رسمی اعلام می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مسئول استانی حق اظهار نظر در خصوص آمار مبتلایان به ویروس کرونا را ندارد، بیان کرد: تنها مرجع اظهار نظر به گفته شخص استاندار در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی است البته اعلام آمار مبتلایان به ویروس کرونا فقط با سخنگوی وزارت بهداشت است.

کرمی  یادآور شد: از روز پنجشنبه هفته گذشته تاکنون شخصاً در همه نشست‌ها به مردم همدان اعلام کرده‌ام که موارد مشکوک به ویروس کرونا در استان همدان وجود دارد.

وی با بیان اینکه با وجود اهمیت موضوع به همه موارد مشکوک با وجود قطعیت از نظر ایزوله و موارد رعایت بهداشت برخورد شده است، افزود: باید به صورت خیلی هوشمندانه و منطقی با آموزش مردم در خصوص پیشگیری از این بیماری امنیت روانی را بتوانیم در جامعه ایجاد کنیم.

کرمی با اشاره به کمبود ماسک و محلول ضدعفونی کننده در داروخانه‌ها نیز گفت: تمامی اقلام، قرار است به صورت متمرکز توسط وزارت به صورت رایگان بین مردم در روزهای آینده توزیع شود.

با وجود اینکه مسئولان استان در خصوص شیوع کرونا در استان همدان در چند روز گذشته آماری ارائه ندادند رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت دقایقی قبل وجود یک مورد بیمار مبتلا به  کرونا ویروس را در همدان تایید کرد در حالی که آمار مبتلایان به کرونا ویروس در کشور به ۶۴ نفر رسیده است. لازم به یادآوری است که مردم استان هشدارهای بهداشتی را جدی‌ بگیرند.

انتهای پیام/ف

آخرین مطالب