انقلاب دوم مردم عراق و پنج نکته

خروش مردم عراق علیه اشغالگری آمریکایی ها

آخرین ویرایش در:
حرکت بی‌نظیر و باورنکردنی مردم عراق با شعار نه به آمریکا و اشعالگری امروز آغاز و عراق وارد مرحله جدیدی از تاریخ خود شده است.

 

به گزارش عصر همدان؛ حرکت بی‌نظیر و باورنکردنی مردم عراق با شعار نه به آمریکا و اشعالگری امروز آغاز و عراق وارد مرحله جدیدی از تاریخ خود شده است، در این زمینه ذکر چند نکاتی ضروری است:

۱.‌ عنوان اصلی شعار راهپیمایی قیام روز جمعه مردم عراق #ثوره_العشرین_الثانیه_۲۰۲۰ است. انقلاب ۱۹۲۰ موجب خروج اشغالگران انگلیسی از عراق شد.
درواقع انقلاب دوم، با هدف اخراج آمریکا از عراق و با دعوت همه گروه‌های مقاومت عراقی و مقتدی صدر صورت گرفته است.‎

۲. (مهم) منطق اصلی #انتقام_سخت، اخراج آمریکایی‌ها از کل منطقه است. صورت عینی و عملی آن، گاهی به شکل #سیلی_موشکی است و گاه در قالب حرکت نرم میلیونی مردم عراق و سپس مردم کل منطقه. این فرآیند قطعا تکمیل خواهد شد و بزودی باید منتظر قیام سایر ملل منطقه نیز بود.

۳. راهپیمایی امروز، یک #وزن‌کشی خیابانی بین دو جریان آمریکایی و ضدآمریکایی و اشغالگری در عراق است. حضور میلیونی مردم عراق نشان دادند که جریان آمریکایی فاقد پشتوانه واقعی مردمی در این کشور است و ظرفیت آمریکایی‌ها حداکثر همراهی بخشی از مسئولین عراقی هم‌سو و طیف کوچکی از مردم فریب‌خورده آنهاست که موج جدید قیام مردم عراق، آغازی بر حذف این جریان آمریکایی در حاکمیت نیز خواهد بود.‌

۴. این راهپیمایی را می‌توان #رفراندوم_خروج آمریکایی‌ها از عراق دانست. انتظار می‌رود حلقه بعدی این حرکت و مطالبه عمومی مردمی، حمایت قاطع مرجعیت باشد.

۵. قیام مردم عراق، ثمرات آغازین خون شهیدان سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس است. تاثیر خون این شهیدان مظلوم بر وحدت‌بخشی، زنده‌کردن، جهت دادن و بصیرت‌بخشی مردمی‌، معادله‌‌ای را خلق کرده است که برای ترامپ و جبهه شیطان هرگز قابل فهم نیست.

انتهای پیام/

آخرین مطالب