مدیرعامل شرکت ملی گاز استان همدان خبر داد؛

کاهش ۱۹ درصدی مصرف گاز در ۹ ماهه امسال

عبدالله فیاض از کاهش ۱۹ درصدی مصرف گاز در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: امسال میزان مصرف گاز طبیعی ۲۴۴ میلیون مترمکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ در خصوص آخرین وضعیت مصرف گاز طبیعی در همدان اظهار کرد: در طول آذرماه امسال میزان مصرف گاز طبیعی برای مشترکین شرکت گاز استان همدان ۲۴۴ میلیون مترمکعب بوده است.

وی افزود: میزان مصرف گاز طبیعی در استان از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد کاهش داشته است.

فیاض با اشاره به اینکه مجموع مشترکین شرکت گاز در استان تا پایان آذرماه امسال ۶۱۷ هزار و ۲۰۴ مشترک بوده است، ادامه داد:  هم‌اکنون در بخش مصرف خانگی شرکت گاز استان بیش از ۵۷۲ هزار مشترک دارد.

وی یادآور شد: در بخش تجاری و عمومی ۴۱ هزار و ۵۷۵ و در بخش صنعتی، عمده و کشاورزی نیز ۲ هزار و ۹۰۰ مشترک از شرکت گاز خدمات دریافت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز استان همدان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون نیز هیچگونه قطعی گاز به دلیل افت فشار گاز رخ نداده است.

فیاض با تاکید بر استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و متناسب با محیط و با راندمان انرژی بالا تصریح کرد: تنظیم دمای معتدل بر روی ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد، نصب دماسنج در محیط از عواملی برای صرفه‌جویی در مصرف گاز است.

وی در خصوص رعایت برخی نکات ایمنی در مصرف گاز طبیعی افزود: طول شیلنگ‌های گاز نباید حداکثر از یک و نیم متر بیشتر و در معرض حرارت اجاق گاز و سایر وسایل گاز سوز قرار گیرد.

انتهای پیام/ف

آخرین مطالب