نماینده ولی فقیه در استان همدان:

بصیرت رمز عبور از حوادث سهمگین/ نقش ولایت فقیه در جامعه اسلامی، اصلی جوهری و اساسی است

آیت الله جبیب الله شعبانی با بیان اینکه حوادث سال ۸۸ نشان داد دشمن به صورت مستمر در حال برنامه ریزی برای بی ثبات سازی  کشور است، گفت: نقش بی بدیل رهبری دینی و ولایت فقیه در جامعه اسلامی، اصلی جوهری و اساسی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ در خصوص هفته بصیرت و حماسه ۹ دی، اظهار داشت: در طول ۴۰ سال گذشته دشمنان انقلاب اسلامی که با ماهیت الهی و استقلال طلبی این انقلاب مخالف بودند، بارها علیه آن دست به توطئه زده اند.

وی با اشاره به حوادث سال ۸۸ و چگونگی آغاز آن گفت: فتنه سال ۸۸ در ابتدا و ظاهرا اعتراض به نتیجه انتخابات بود و سپس تبدیل به ایستادگی در برابر قانون توسط شکست خوردگان در انتخابات شد.

آیت الله  شعبانی با بیان اینکه فتنه ۸۸  یکی از توطئه های پیچیده دشمنان علیه انقلاب اسلامی بود، عنوان کرد: پشت صحنه این حوادث رسانه های خارجی و دشمنان بودند که با مدیریت و برنامه ریزی، حرکت مردم معترض را هدایت کرده و جهت  دادند و از فریب خوردگانی همچون سران فتنه بهره بردند تا آنان را در مسیر براندازی جمهوری اسلامی ایران سوق دهند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به نقش سفارت خانه های خارجی در فتنه ۸۸ گفت: بیش از ۱۰ سفارت خارجی ماموریت براندازی را در داخل کشور دنبال می کردند و با استفاده از عوامل مرتبط با فتنه، به تحقق این براندازی کمک می کردند.

وی بیان کرد: حوادث سال ۸۸ نشان داد که دشمن به صورت مستمر در حال برنامه ریزی برای بی ثبات سازی کشور است و به صورت مرتب، نقاط قوت و ضعف نظام جمهوری اسلامی را مطالعه و بر روی نقاط آسیب پذیر برنامه ریزی می کند.

آیت الله شعبانی در ادامه افزود: آینده نگری، رصد دقیق اقدامات جبهه دشمن برای تنظیم رفتار مناسب جبهه خودی و پیش بینی برنامه ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای مقابله با اقدامات احتمالی دشمن، امکان تکرار توطئه و فتننه های مشابه را به حداقل می رساند و نظام اسلامی را واکسینه می کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در خصوص راهکار جلوگیری از اینگونه فتنه ها در کشور، گفت: بصیرت اولویت اول جامعه اسلامی و رمز عبور از حوادث سهمگین است.

وی در ادامه در خصوص نقش ولایت فقیه در حماسه ۹ دی بیان کرد: نقش بی بدیل رهبری دینی و ولایت فقیه در جامعه اسلامی، اصلی جوهری و اساسی است که کشور و ملت را از گردنه ها و شرایط سخت عبور می دهد.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند ۹ دی از آن روزهای بزرگی بود که در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ماندگار شد، عنوان کرد: باید حماسه ۹ دی که یوم الله است را بزرگ بدانیم و به درس ها و عبرت های آن توجه کنیم تا چراغ بصیرت برای حرکت آینده کشور و انقلاب باشد.

انتها پیام/ ک

 

آخرین مطالب