بیشترین بازدیدها

یادداشت

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان مطرح کرد؛

اجرای ۳۰ پروژه راه ‌سازی در استان همدان

داریوش حسینی در بازدید از طرح ‌های راه‌ سازی شهرستان نهاوند گفت: از حدود ۳۰ پروژه راه ‌سازی در استان همدان چندین پروژه مهم مانند ۴ خطه کردن محور نهاوند به ملایر در حال اجرا است.

به گزارش عصر همدان؛ حسن بهرام نیا، نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی و داریوش حسینی، مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از محور نهاوند به آورزمان، نهاوند به بروجرد و دیگر محورهای گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان هدف از این بازدید را بررسی میزان پیشرفت فیزیکی و تخصیص اعتبارات مورد نیاز جهت تداوم فعالیت و آسفالت این محورها عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پروژه‌ها راه‌سازی شهرستان با توجه به پیگیری‌های نماینده مردم شهرستان دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی هستند، اظهار کرد: خوشبختانه پروژه‌های راه ‌سازی در سطح استان همدان داری تخصیص قابل‌توجهی است و دراین ‌بین پروژه‌ های نهاوند نیز برای ادامه فعالیت از اعتبارات خوبی برخوردار هستند.

حسینی با بیان اینکه در حال حاضر از مجموع اعتبارات راه‌ سازی استان ۵۰ درصد آن تخصیص داده‌ شده است، گفت: بخش قابل ‌توجهی از راه‌های فرعی شهرستان که در دست اجرا هستند هم‌اکنون آماده آسفالت می‌باشند که به‌ محض مساعد شدن شرایط جوی عملیات آسفالت آن‌ها آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر از ۳۰ پروژه راه‌ سازی در استان همدان حدود ۱۰ درصد مربوط به پروژه‌های راه ‌سازی در شهرستان نهاوند است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان افزود: باید تلاش کنیم که تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات را بگیریم و پروژه‌های راه‌سازی را تکمیل کنیم.

بهرام نیا نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این بازدید اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته با توجه به ‌ضرورت اصلاح و تعریض محورهای روستایی شهرستان به دلیل حادثه‌ خیز بودن، مجوز و اعتبار ساماندهی ۷۶ کیلومتر از محورهای پرتردد شهرستان اخذ شده است.

وی افزود: اعتبار ساماندهی این محورها همچون دهفول به برزول و فارسبان و نهاوند به گیان با توجه به کاربری گردشگری آن‌ها و محورهای روستاهای راوند، قشلاق و غیره اخذ شد و هم‌ اکنون برخی از آن‌ها آماده آسفالت هستند.

بهرام نیا در پایان گفت: خوشبختانه با توجه به فعالیت بی‌وقفه پیمانکار، فاز دوم محور نهاوند به آورزمان علی‌رغم نامساعد بودن شرایط جوی بیش از ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در بحث ترانشه برداری و خاک ‌برداری جهت تسطیح محور انجام ‌شده است.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب