بیشترین بازدیدها

یادداشت

رئیس اتحادیه قنادان و آجیل فروشان همدان:

قیمت آجیل در همدان کاهش یافت

محمد ارغوان از کاهش ۳۰ درصدی قیمت آجیل و گران نشدن کیک و شیرینی شب یلدا خبر داد و گفت: به غیر از بادام درختی همه چیز به وفور در بازار همدان وجود دارد.

به گزارش عصر همدان محمد ارغوان، رئیس اتحادیه قتادان و آجیل فروشان اظهار داشت: هیچ کم و کسری در بازار آجیل وجود ندارد و به وفور در همه آجیل‌فروشی‌ها و حتی قنادی‌ها عرضه می‌شود.

وی افزود: قیمت آجیل در برخی اقلام ۵۰ درصد و در بعضی دیگر ۳۰ درصد کاهش دارد که به طور میانگین نرخ آجیل یلدای امسال نسبت به سال قبل ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش یافته است.

ارغوان گفت: تهیه آجیل شب یلدا سلیقه ای است و برخی ها برگه زردآلو، باسلوق و نقل هم با آجیل مخلوط می کنند و همین موضوع موجب تغییر قیمت آجیل می شود.

رئیس اتحادیه قتادان و آجیل فروشان افزود: به علت سرمازدگی درختان بادام امسال نه تنها در همدان بلکه در تمام کشور این قلم آجیل وجود ندارد و بادام های موجود در بازار غیر ایرانی است.

وی درباره نرخ شیرینی شب یلدا نیز توضیح داد و گفت: از سال گذشته تاکنون افزایش قیمت در نرخ قنادی ها نداشته ایم و ثبات در بازار شیرینی همدان حاکم است.

ارغوان در گفتگو با ایرنا، با بیان اینکه مواد اولیه شیرینی به وفور در اختیار قنادان قرار گرفته عنوان کرد: کمبودی در این زمینه وجود ندارد و هرگونه افزایش قیمت به بهانه شب یلدا تخلف محسوب می‌شود.

به گفته رئیس اتحادیه قتادان و آجیل فروشان شیرینی های پرمصرف کیلویی ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان و کیک های یخچال، مغزدار و میوه ای از ۲۰ تا ۲۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

ارغوان همچنین با اشاره به اینکه نرخ ۷۲ نوع شیرینی به صنوف قنادی ابلاغ شده است، تاکید کرد: ۲ نرخ نامه باید در قنادی ها و جلوی دید مشتری نصب شده باشد.

انتهای پیام

آخرین مطالب