معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان:

۷۳ مورد بیمار مبتلا به آنفولانزا در همدان داشته‌ایم

آخرین ویرایش در:
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت : در موج شیوع آنفولانزا ۷۳ مورد بیمار مبتلا به آنفولانزا در همدان داشته‌ایم.

منوچهر کرمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، در خصوص شیوع آنفولانزا در همدان با بیان اینکه هرساله این ویروس در سراسر کشور در این فصل سال شیوع می‌یابد، اظهار کرد: ۹۸ درصد از افرادی که مبتلا به آنفولانزای فصلی می‌شوند طی دوره بیماری بدون هیچ مشکلی بهبود می‌یابند.

وی با اشاره به اینکه ۲ تا ۳ درصد بیمارانی که دچار آنفولانزا می‌شوند با مشکل ریوی و تنگی نفس درگیر می‌شوند، افزود: افرادی که بر اثر آنفولانزا دچار مرگ می‌شوند توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان مورد آزمایش دقیق قرار می‌گیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با تاکید بر اینکه کودکان زیر ۵ سال، سالمندان و بیماران دارای دیابت و سرطان باید در برابر این بیماری مراقبت بیشتری داشته باشند، ادامه داد: این بیماری با علایم شدید تنفسی همراه است.

کرمی با اشاره به اینکه تاکنون در موج شیوع آنفولانزا ۷۳ مورد بیمار مبتلا به آنفولانزا در همدان داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: تعدادی از این افراد بستری هستند و تعدادی دیگر نیز به طور کامل بهبود یافته‌اند.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان در حال بررسی و آزمایش افرادی است که بر اثر آنفولانزا فوت شده‌اند و نتایج این بررسی در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

کرمی در خصوص پیشگیری از این بیماری به همشهریان همدانی توصیه کرد: افراد سالم در مکان‌هایی که پرتجمع و تهویه کمتری دارد کمتر حضور یابند و از ماسک معمولی در مکان‌های پرخطر استفاده کنند.

وی یادآور شد: افراد مبتلا به آنفولانزا نیز حتما علاوه بر استراحت کامل در منزل بیشتر مایعات طبیعی بنوشند.

انتهای پیام/ف

آخرین مطالب