فرمانده سپاه ناحیه رزن:

بسیج به دنبال حمایت از فرد یا جناح خاصی در انتخابات نیست/بسیج متعلق به همه ملت است

آخرین ویرایش در:
فرمانده سپاه ناحیه رزن با بیان اینکه بسیج اختصاص به یک گروه و صنف خاص ندارد گفت: بسیج متعلق به همه ملت است.

به گزارش عصر همدان؛ سرهنگ داوود مهدوی ظهر امروز در شورای فرماندهی بسیج شهرستان رزن که با حضور اعضای شورای تامین برگزار شد عنوان کرد: بسیج برای آینده انقلاب اسلامی توسط امام خمینی شکل گرفت و این برای این بود که امام ماموریت بسیج را حفظ و حراست از انقلاب در تمام زمانها و مکانها می دانستند.

وی با بیان اینکه اولین اقدام برای دفاع از انقلاب آمادگی فکری بسیجیان برای دفاع از انقلاب در ابعاد نرم و سخت است ادامه داد: ما در حوزه های بومی شهرستان تمام آسیبها و تهدیدات را احصا و برنامه ها خود را برای این تهدیدات به کار گرفته ایم.

مهدوی شجره طیبه صالحین را برای کادرسازی مدیران برای انقلاب دانست و تصریح کرد: پیشگامی برای سازندگی و خدمات رسانی در کشور از دیگر کارکردهای امروز بسیج است.

وی مردمی کردن امنیت را یکی دیگر از وظایف برشمرد و افزود: مردمی کردن به این دلیل است که ایجاد امنیت فقط با حضور نیروهای مسلح امکان پذیر نیست .

فرمانده سپاه رزن گفت: ماموریت بعدی مباحث فرهنگی است زیرا دشمن با جنگ نرم در تضعیف انقلاب وارد شده است و ما در راستای تقویت انقلاب به عرصه جنگ نرم وارد شده ایم.

وی با اشاره به این مورد که ابعاد بسیج فقط امنیتی نیست و برخی به این توجه ندارند اضافه نمود: بسیج مختص جنگ و هشت سال دفاع مقدس نیست، صحنه های که بسیج حضور دارد فرهنگی و اجتماعی است، همانطور که در حوزه اقتصاد برای کمک به انقلاب تلاش کرده ایم.

فرمانده سپاه رزن تاکید نمود: در سیاست نیز بسیج برای اعتلای انقلاب تلاش می کند.

وی با بیان برخی جزییات اقدامات بسیج در مسئله امنیت خاطرنشان کرد: برای امنیت گردانهای بیت المقدس سازمان و شکل گرفته است که تلاش برای حفظ انسجام و تمرینهای تاکتیکی و برگزاری رزمایش های مختلف از این دست اقدامات است.

مهدوی فرهنگ را منشأ اصلی حرکات و اهداف بسیج دانست و عنوان کرد: در حوزه فرهنگی عمق بخشی داخلی یکی از ماموریت‌های اصلی بسیج است، به همین منظور ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی را دستور کار قرار داده ایم.

وی حلقات صالحین را ثمره تلاش مربیان و افراد دلسوز عنوان کرد و ادامه داد: در شجره طیبه صالحین با استفاده از طلاب فاضل به دنبال تربیت صحیح هستیم.

فرمانده سپاه رزن از آسیبهای اجتماعی به عنوان دغدغه جدی رهبری و مردم نام برد و تصریح نمود: آسیبهای اجتماعی یکی از مشکلات جدی است که با بررسی آسیبها به دنبال کم کردن آنها هستیم.

وی خدمت رسانی به محرومین را از مهمترین ماموریت های بسیج برشمرد و اضافه نمود:۱۱۰  گروه جهادی در شهرستان سازماندهی شده است که با هدف خودسازی بسیجیان، کمک به رفع مشکلات و اطلاع یافتن مسئولین از مشکلات مردم اقدامات خود را صورت داده اند.

مهدوی حوادقثسیل و زلزله در سالهای گذشته را از مهمترین برهه های خدمت رسانی بسیج بیان کرد و اظهار نمود: در سیل ۱ میلیارد تومان در شهرستان پول نقد جمع آوری شده است.

وی از آمادگی بسیج برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در شهرستان خبر داد و گفت: اعلام کرده ایم اگر دولت در هر طرحی پنجاه درصد آورده بیاورد مابقی را تامین و طرح را اجرا می کنیم.

فرمانده سپاه رزن و درگزین فعال شدن صندوقهای قرض الحسنه در سطح روستا و مساجد را گامی در جهت مردمی کردن اقتصاد و احیا سنت قرض الحسنه نام برد و بیان کرد: توزیع بسته های غذایی برای محرومین را در دستور کار داریم و اجرا کرده ایم.

وی با نصب العین دانستن بیانات رهبری برای تمام بسیجیان تصریح کرد: بسیج اگر دنباله فرد و گروه و جریانی برود سیاست زدگی است اما نکته مهم این است که دامنه بسیج گسترده است و هرکس می تواند در داخل بسیج فعالیت کند و اظهار نظر شخصی کند اما مدیریت کلان بسیج با هیچ فرد و گروه و جناحی نیست.

مهدوی در همین راستا وظایف بسیج در عرصه انتخابات را در چهارمحور تامین امنیت،ایجاد مشارکت حداکثری،حفظ سلامت انتخابات و تبیین شاخص‌های نماینده تراز انقلاب برشمرد و گفت: برخی دشمنان به دنبال برهم زدن امنیت انتخابات هستند که بسیج در مقابل آن خواهد ایستاد، سلامت انتخابات ماموریت دوم است و هر آنچه که مردم انتخاب کردند باید اعلام شود.

وی با اشاره به مخاطرات جدی پیش آمده برای انقلاب در عرصه سایبری تاکید نمود:در فضای مجازی حضور موثر و پررنگی داریم و ما فضای مجازی را محلی برای تبلیغ اسلام و انقلاب می دانیم و در تولید و انتشار فعال هستیم.

انتهای پیام/م

آخرین مطالب