فرمانده سپاه شهرستان کبودراهنگ خبر داد؛

آموزش بیش از ۲۰۰۰ نفر در عرصه سایبری

فرمانده سپاه شهرستان کبودراهنگ از برگزاری دوره های تخصصی فضای مجازی و سواد رسانه ای به مناسبت هفته بسیج خبر داد.

به گزارش عصر همدان؛ محمود بداغی، فرمانده سپاه شهرستان کبودراهنگ ظهر امروز در نشست خبری  به مناسبت هفته بسیج با اشاره به نام گذاری اولین روز هفته بسیج با نام”بسیج، مقاومت،ایثار و شهادت اظهار کرد: صبح پنج شنبه مصادف با اولین روز از هفته بسیج با فضای سازی و تزئین مساجد و پایگاه های بسیج و دیدار نخبگان بسیجی با امام جمعه و فرماندار شهرستان،عطر افشانی و غبارروبی مزار شهدا و افتتاح پایگاه مقاومت روستای مسجدین آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه های روز دوم افزود: روز دوم این هفته با شعار”بسیج،اخلاق و معنویت” با شرکت حلقات صالحین در نماز جمعه با عنوان میقات صالحین،سخنرانی قبل از خطبه های فرمانده سپاه شهرستان، برگزاری میز خدمت مسئولین ادارات، آغاز مسابقات فوتسال جام بسیج، برگزاری ایستگاه های صلواتی و برپایی ایستگاه های سلامت برای ارائه خدمات پزشکی در روستاهای کم برخوردار برگزار می شود.

بداغی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در جامعه به تشریح فعالیت های بسیج در روز سوم پرداخت و گفت: با توجه به لزوم ورود افراد با بنیه، متخصص و انقلابی در فضای مجازی روز سوم با شعار”بسیج،علم و فناوری” و اجرای دوره های تخصصی فضای مجازی در سطح مدارس این شهرستان پیگیری و بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز در عرصه های مختلف فضای مجازی آموزش خواهند دید.

وی در ادامه با اشاره به دیگر برنامه های روز سوم اضافه کرد: افتتاح مهد قرآنی،یادواره شهدای دانش آموزی همایش دختران آفتاب و نشست تحکیم بنیان خانواده از دیگر برنامه های هفته بسیج در روز سوم می باشد‌.

فرمانده سپاه شهرستان کبودراهنگ در خصوص روز چهارم هفته بسیج و برنامه های محوری این روز بیان کرد:روز چهارم هفته بسیج با شعار سبک زندگی اسلامی ایرانی با برگزاری نشست های هیئت های اندیشه ورز،دیدار با خانواده های معظم شهدا،برگزاری مسابقات قرآنی و پیاده روی خانوادگی در شهر شیرین سو اجرا می شود.

وی بصیرت و فرهنگ را لازمه هر جامعه اسلامی دانست و عنوان کرد: روز پنجم هفته بسیج با توجه به لزوم بصیرت در سطح جوامع اسلامی با شعار “بسیج فرهنگ و بصیرت ” و اجرای برنامه های متعددی از قبیل نشست‌های بصیرتی گام دوم انقلاب،مسابقات بومی محلی، واکسیناسیون طیور توسط گروه های جهادی،و بازدید و افتتاح ۲۵ واحد مسکونی آسیب دیده در سیل و بارندگی همراه خواهد شد.

بداغی با اشاره به فعالیت گروه های جهادی این شهرستان افزود: بسیج سازندگی امسال با اعزام ۳۰۰۰ نفر از بسیجیان در قالب اردوهای جهادی و با هدف استفاده از نیرو و نشاط جوانان در سازندگی کشور، کمک به دولت در خدمت رسانی،محرومیت زدایی و سازندگی با اولویت در روستاهای کم برخوردار طرح های اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی و بهینه سازی اوقات فراغت جهت تقویت انگیزه کار و تلاش در جامعه برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به اهداف گروه های جهادی اضافه کرد:۱۲ تیم بهداشتی و درمانی با هدف ارائه خدمات مشاوره ای و ارائه ویزیت رایگان به روستاهای شهرستان اعزام و با شعار “بسیج ،اقتصاد مقاومتی و جهاد خدمت رسانی “خدمات مختلف بهداشتی ارائه خواهند کرد.

فرمانده سپاه شهرستان کبودراهنگ یکی از مهم ترین برنامه هفته بسیج امسال را نمایش اقتدار دفاعی رزمندگان و سربازان این شهرستان دانست و گفت: شعار محوری هفته بسیج در پنجم آذر “بسیج،دفاع و امنیت”می باشد که رزمندگان و بسیجیان سلحشور در این شهرستان با تجمع بزرگ در مسجد جامع شهر بار دیگر اقتدار وامنیت دفاعی نیروهای نظامی و مردمی کشور را به نمایش خواهند گذاشت.

بداغی در انتها با اشاره به برنامه های هفتم خاطر نشان کرد: برگزاری یادواره شهدا و افتتاح سالن ورزشی دهستان قهورد و نشست های سیاسی و گردهمایی رزمندگان و نشست های روشنگری با شعار اقتصاد مقاومتی و جهاد خدمت رسانی از برنامه های شاخص در روز پایانی هفته بسیج است.

انتهای پیام/ر

آخرین مطالب