بیشترین بازدیدها

یادداشت

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور:

استخدام دهیاران ابدا اتفاق نمی افتد/وظیفه دولت ایجاد اشتغال نیست!!

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور گفت: اضافه شدن ۳۷ هزار دهیاری به بدنه دولت ابدا اتفاق نخواهد افتاد، مجلس هم این اجازه را به ما نخواهد داد که دهیاران را استخدام کنیم، البته ۷ هزار دهیار تمام وقت خواهیم داشت.

به گزارش عصر همدان؛ سعیدرضا جندقیان بیدگلی، معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بعدازظهر امروز در جمع دهیاران شهرستان اسدآباد با بیان اینکه۳۷ هزار و ۱۰۰ دهیاری در سطح کشور وجود دارد، اظهار کرد: بعداز انقلاب و تأسیس دهیاری ها روند توسعه روستاها رو به رشد بوده است‌.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ کشور، بدون برنامه در دولت احمدنژاد ۶۲۱ روستا به شهر تبدیل شد، گفت: در حال حاضر هزار و ۲۸۰ شهر داریم که با گه با تبدیل ۶۲۱ روستا به شهر، نظام توزیع فضایی را بر هم زدند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از ارائه لایحه دهیاریها در دولت خبر داد و گفت: این لایحه بعداز بررسی در دولت به مجلس تقدیم می شود.

وی خاطرنشان کرد: اضافه شدن ۳۷ هزار دهیاری به بدنه دولت ابدا اتفاق نخواهد افتاد، مجلس هم این اجازه را به ما نخواهد داد که دهیاران را استخدام کنیم، البته ۷ هزار دهیار تمام وقت خواهیم داشت.

جندقیان بیدگلی با بیان اینکه بر اساس آمار مرکز پژوهش های مجلس ۳۵۰ هزار نفر در شهرداریها اضافی هستند، افزود: این در حالی است که ۲۲ هزار پست خالی داریم و اینها با سفارشات شورای شهر مشغول به کار شدند.

وی با بیان اینکه دولت وظیفه اش تولید اشتغال نیست بلکه تسهیل‌گر است، تصریح کرد: شأن دهیاران را ارتقا می دهیم.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور افزود: تنها وامی که بدون ضمانت داده می‌شود، به دهیاریهاست و دهیاران باید از این طرح و تسهیلات استفاده کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان اسدآباد نیز، بابیان اینکه شهرستان اسدآباد ۱۰۲ روستای دارای سکنه  با جمعیت ۴۷ هزار نفر دارد، اظهار کرد: این روستاها ۱۲۰ سال قدمت دارند که در ۷۷ روستا دهیاری فعال است.

حمزه عبدکوند  افزود: بیش از ۹۹ درصد روستاها از نعمت گاز و ۱۰۰ درصد از نعمت برق بهره مند هستند.

وی به مشارکت مردم شهرستان در انتخابات اشاره کرد و گفت: حداکثر مشارکت مردم این شهرستان ۸۹ و کمترین ۷۴ درصد بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان اسدآبادگفت:  اشتغال، استخدام و تثبیت جایگاه شغلی انها از دغدغه دهیاران است که می طلبد در این زمینه اقدامی انجام دهد.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب