فضای مجازی جایگاهی برای اخبار موثق نیست/ آلوده بودن برخی کیک های صنعتی صحت ندارد

معاون سلامت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به انتشار فیلم هایی در فضای مجازی مبنی بر  گذاشتن قرص انستاتولدینگ در برخی کیک‌های صنعتی گفت: این موضوع کذب است و فضای مجازی جایگاهی برای اخبار موثق نیست.

به گزارش عصر همدان؛ مشاهده شدن اخباری در چند روز اخیر در فضای مجازی مبنی بر گذاشتن قرص انستاتولدینگ در برخی کیک‌های صنعتی که به گفته کارشناسان منجر به فلج اطفال در کودکان می‌شود سبب تشویش اذهان عمومی شده است.

سوال این است که آیا در واقعیت کسی تاکنون توسط این کیک‌ها مریض شده و یا شکایتی مبنی بر این اتفاق داشته‌ایم؟

برای مشخص شدن این واقعیت ایرج خدادادی، معاون سلامت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان گفت: فضای مجازی جایگاهی برای شنیدن اخبار موثق نمی‌تواند باشد.

وی افزود: اگر اینگونه محصولات در سطح بازار عرضه شود و یا شکایتی مبنی بر بیماری گزارش شود معاونت غذا و دارو به عنوان متولی اصلی سلامت مواد غذایی پیگیری لازم را انجام می‌دهد.

معاون سلامت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه اذهان عمومی باید توسط رسانه آگاه و روشن شود ادامه داد: نباید چنین اخبار کذب و دروغی وقت و انرژی مردم را تلف کند.

خدادادی خاطرنشان کرد: تکثیر چنین خبرهای دروغی در فضای مجازی علاوه بر تشویش و اضطراب اذهان عمومی موجب ناامید شدن مردم از دولت می‌شود.

وی اضافه کرد: همشهریان می‌توانند در صورت دیدن نمونه چنین مواد غذایی تقلبی که منجر به بیماری می‌شود شکایت خود را از طریق معاونت غذا و دارو پیگیری کنند.

انتهای پیام/ف

آخرین مطالب