کارشناس مذهبی:

وظایف منتظران در دوران غیبت، زمینه سازی ظهوراست

کارشناس مذهبی با اشاره به آغاز امامت ولی عصر (عج) گفت: نهم ربیع الاول روز بزرگی برای شیعیان است که کارشناسان به ویژگی های دوران غیبت و وظایف شیعیان در این دوران می پردازند.

به گزارش عصر همدان؛ نهم ربیع الاول، که به عنوان نخستین روز امامت امام عصر علیه السلام است و آغاز دوره ای حیات بخش و مهم در تاریخ شیعه نیز به شمار می آید و شیعیان این روز بزرگ را جشن می گیرند در این خصوص با الهه مختاری کارشناس مذهبی به وظایف شیعیان در عصر غیبت گفت و گو کردیم.

الهه مختاری با اشاره به آزمایش و پاک شدن بندگان در زمان غیبت گفت: وظایف منتظران در دوران غیبت، زمینه سازی ظهور با قدم برداشتن در اصلاح جامعه و صبر پیشه کردن در برابر مصایب و مشکلات است و منتظر مصلح باید خود مصلح باشد.

وی ادامه داد:  شیعیان در زمان غیبت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه و الشریف) همان وظایفی را دارند که در زمان حضور امام معصوم دارند و باید دید که ائمه معصومین (علیهم السّلام) در وقایع و اتفاقات مختلف به اصحاب و یاران خود چه فرموده اند، پس شیعیان نیز همان را اطاعت کنند.

مختاری عنوان کرد: بنابراین منتظران واقعی ظهور، دچار کسالت و سستی نمی شوند و دست روی دست نمی گذارند بلکه با تلاشی مضاعف و با تکیه بر امداد الهی و سفارشات معصومین علیهم السلام، در جهت رشد اذهان و افکار و عقاید مسلمین گام بر می دارند تا اینکه وعده ی الهی تحقق یابد.

وی با اشاره به اینکه عید آغاز امامت حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف فرصت مناسبی برای شیعیان است افزود: این عیدفرصتی است برای اینکه بفهمیم و ثابت کنیم که ما هستیم که با حضرت هستین و تا ظهورش را نبینیم و بیعت نکنیم آرام نخواهیم نشست !

کارشناس حوزه با اشاره به اینکه در دوران غیبت آزمایش و غربال انسانهای صالح صورت می گیرد گفت: خداوند در زمان غیبت عده ای از بندگانش را با غیبت امام امتحان می کند و افرادی که ایمان واقعی و راسخ در اعماق وجودشان ریشه کرده باشد به واسطه صبر بر شداید و ایمان به غیبت، ارزششان معلوم می گردد.

انتهای پیام/آ

 

آخرین مطالب