مشاور معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

۱۳ آبان‌ماه پدافند غیرعامل فرهنگی است

مشاور معاون پارلمانی و امور مجلسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۱۳ آبان‌ماه روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا انقلاب دومی است که به فرموده امام راحل یک پدافند غیرعامل عظیم در سال ۵۸ به دست دانشجویان انقلابی رقم خورد.

به گزارش عصر همدان؛ نشست اصحاب فرهنگ هنر و رسانه با موضوع پدافند غیرعامل امروز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان برگزار شد.

در این نشست جمعی از مسوولان فرهنگی و هنری سعید جابری انصاری مشاور معاون پارلمانی و امور مجلسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی احمدرضا احسانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان شرکت داشتند.

سعید جابری انصاری، مشاور معاون پارلمانی و امور مجلسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست با بیان اینکه فرهنگ زیربنای همه حوزه‌هاست اظهار کرد: هفته پدافند غیرعامل مصادف با ۱۳ آبان‌ماه روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا انقلاب دومی است که به فرموده امام راحل یک پدافند غیرعامل عظیم در سال ۵۸ به دست دانشجویان انقلابی رقم خورد.

سعید جابری انصاری با بیان اینکه خوشبختانه نگاه به پدافندغیرعامل از نگاه سخت افزاری به سمت آسیب شناسی و نرم افزاری تغییر یافته است ادامه داد: با این نگاه است که تمام ارکان فرهنگی کشور به سمت مصونیت و مدیریت کشور در حال پیشروی است.

وی با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه‌ای بین پدافند غیرعامل و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بزودی منعقد می‌شود خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات ما در حوزه پدافندغیرعامل آموزش است که قرار است برای آموزش کارکنان از اساتید مجرب و صاحب‌نظر استفاده شود.

جابری انصاری با بیان اینکه استان همدان دارای مولفه‌های قدرتی همچون وجود ۸ هزار شهید و چندین هزار ایثارگر دارای اقتدار فرهنگی است تصریح کرد: استان همدان با این نگاه جهادگونه که دارای مردمی خانواده دوست آرام و داناست جزو امن ترین و کم آسیب پذیر ترین استان های کشور در حوزه فرهنگ است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگ مشارکت مسوولان و مطالبه‌ گری مردم باید متقابل وجود داشته باشد بیان کرد: تنظیم سند راهبردی پدافند غیرعامل می‌تواند چراغ راهی برای حوزه فرهنگی کشور باشد.

مشاور معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اظهار خرسندی از وجود زیربنای غنی فرهنگی در استان همدان خاطرنشان کرد: تقویت فرهنگ فرزندپروری دادن فرصت به جوانان و نوجوانان برای رقم زدن آینده فرهنگی کشور و ایجاد محصولات فرهنگی جذاب مطابق فرهنگ اصیل ایرانی مذهبی باید در اولویت کارهای فرهنگی کشور قرار گیرد.

در ادامه احمدرضا احسانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ضمن گرامیداشت هفته پدافندغیرعامل گفت: امروز تهدیدات کشورهای بیگانه در حوزه نظامی نیست بلکه تهدیدات در حوزه زیست محیطی و فرهنگی نمود پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه تغییر در نگرش و باورهای انسان‌ها خود به خود راه را برای اعمال فرهنگ جدید باز می‌کند افزود: با ایجاد زیرساخت‌ها و چارچوب‌های فرهنگی می‌توانیم در برابر نفوذ مولفه فرهنگ‌های بیگانه مقابله کنیم.

احسانی با تاکید بر اینکه تاثیرات حوزه فرهنگی نسبت به حوزه اقتصاد و صنعت می‌تواند دوام و استحکام بیشتری داشته باشد خاطرنشان کرد: با توجه به برش استانی در بحث فرهنگ باید تلاش کنیم فرهنگ استان را بشناسیم و نقاط ضعف آن را تقویت کنیم.

انتهای پیام/ف

آخرین مطالب