مدیرکل کمیته امداد استان همدان:

بیش از ۴ هزار نیکوکار به حامیان اکرام و ایتام همدان پیوسته‌اند

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: حامیان از ابتدای امسال ۱۲ میلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان به ایتام و فرزندان محسنین کمک کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با ۳۷ درصد رشد همراه بوده است که نشان از اعتماد مردم به این نهاد است.

 

به گزارش عصر همدان؛ پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه حامیان از ابتدای سال جاری هشت میلیارد و ۲۲۱ میلیون تومان به ایتام و چهار میلیارد و ۱۶۴ میلیون تومان به فرزندان محسنین کمیته امداد استان همدان کمک کرده‌اند، گفت: کمک‌ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با ۳۷ درصد رشد همراه بوده است که نشان از اعتماد مردم به این نهاد است.

ترکمانه با توضیح اینکه طرح اکرام ایتام از نیمه دوم سال ۷۸ باهدف حمایت از کودکان یتیم و تأمین نیازهای آن‌ها در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی و درمان آغازشده است، گفت: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آن‌ها در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص اقدام می‌کنند.

وی گفت: ایتام فرزندانی هستند که از نعمت پدر محروم شده‌اند و در حال حاضر ۲۰ هزار و ۴۹۶حامی نیکوکار از سه هزار و ۸۰۷ یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان همدان حمایت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان همچنین گفت: ۶۹۶۰ حامی نیز از ۲۹۹۸ فرزند محسنین، فرزندانی که پدر و مادر آن‌ها دارای بیماری‌های صعب‌العلاج می‌باشند و یا توانایی پرداخت هزینه‌های کودک خود را ندارند حمایت می‌کنند.

پیمان ترکمانه میانگین کمک به هر یتیم را در ماه ۳۵۹ هزار تومان و سرانه کمک به محسنین را ۲۳۱ هزار تومان اعلام کرد و افزود: حامیان خیر در ۶ ماهه سال گذشته ۹ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان به فرزندان محسنین و ایتام کمک کرده‌اند.

انتهای پیام/د

 

 

 

آخرین مطالب