در خطبه های نماز جمعه استان همدان مطرح شد؛

اربعین تقویت سیاست ورزی حسینی است

نماز عبادی -سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم استان همدان در میعادگاه های نماز جمعه اقامه شد.

به گزارش عصر همدان،نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم در مرکز و شهرستانهای مختلف استان همدان برگزارشد. ائمه جمعه استان همدان به ضرورت اهمیت اربعین دربین نمازگزاران پرداختند.

 

امام جمعه همدان: همدان میزبان زائران عبوری از پنج استان است

آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی، امام جمعه همدان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر همدان به با بیان اتفاقات تاریخی صدر اسلام گفت : کسانی که روزی مقابل اسلام ایستاده بودند بعد ها حضرت علی(ع) را نصیحت می کردند، ببینید انحراف تا کجا ادامه پیدا کرده است و اینها فضای تبلیغاتی است که علیه حضرت امیر علیه السلام ایجاد کرده بودند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: غربت اهل بیت همچنان ادامه دارد نه این که ۱۴۰۰ سال پیش غریب بودند امروز به عربستان بروید ببینید که اهل بیت چگونه غریب هستند.

وی با بیان اینکه امروز یمن قدرت برتر در درگیری منطقه است گفت : پس از اقدامات و حملات سهمگین یمن به عربستان،  آمریکا و همپیمانانش به دنبال متهم کردن ایران بودند.

امام جمعه همدان با اشاره به حملات بعدی یمن افزود: حمله های بعدی نشان داد که قدرت یمن بسیار بالاست و مهر تاییدی بر حملات قبلی آن ها است .

شعبانی موثقی گفت: دشمنان به دنبال این بودند تا اتفاقات در عربستان و اسیر شدن لشکر های آن ها در رسانه ها منتشر نشود حتی راضی به آزاد کردن اسرای یمنی بودند تا این اتفاق نیفتد.

وی خاطر نشان کرد: عربستان همواره به دنبال تفرقه افکنی بین شیعیان و دیگر اقوام مذاهب بوده و امروز نیز با حمایت عده‌ای به دنبال آشوب در عراق است.

امام جمعه همدان گفت: تحقیقات و پژوهش ها نشان داده کامنت ها و کاربران عربستانی در فضای مجازی به دنبال ایجاد تفرقه و شبهه افکنی هستند و اکثر محتوای فضای مجازی از داخل عربستان سعودی بارگزاری می‌شود.

شعبانی موثقی ادامه داد: اما به خواست خدا با سیل عظیم مشتاقان حسینی توطئه آن ها به ثمر نمیرسد و  مطمئن باشید دشمن از این سیل عظیم ترسیده است آن ها از چگونگی مدیریت ۲۵ میلیون نفر ترسیده اند و بدنبال ایجاد اخلال در کار هستند اما موفق نمی‌شوند.

وی گفت: این تفرقه افکنی و ایجاد شبهه همیشه وجود داشته است گاهی اوقات که از کشور عراق برای زیارت به کشور ما سفر می کنند عده ای در داخل به دنبال ایجاد شبهه هستند و امروز نیز همفکران آنها به دنبال تفرقه افکنی و شبهه افکنی در عراق هستند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه  اربعین صرفاً مذهبی نیست بلکه تقویت سیاست ورزی حسینی است گفت: اربعین مبتنی بر سیاست عاشوراست.

شعبانی موثقی با اشاره به نقش استان همدان در اربعین حسینی گفت: همدان نیز میزبان زائران عبوری از پنج استان است.

وی در ادامه به هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت : از زحمات شبانه روزی این نیروی خدوم سپاسگزاریم و یکی از مواردی که باید نیروی انتظامی به آن توجه داشته باشد و ارتباط با مردم است.

امام جمعه همدان افزود: یکی از مواردی که مردم به آن حساسیت دارند موضوع حجاب است که نیروی انتظامی نباید به این موضوع نه اینکه بی توجه باشد و نه اینکه باید با خشونت برخورد کند انتظار این است که برخورد با این موضوع با عقلانیت تفکر و در آرامش و منطق باشد.

شعبانی  موثقی خاطر نشان کرد: بی حجابی یک معضل سیاسی نیست عده‌ای به دنبال این هستند که بی حجابی و بدحجابی را سیاسی جلوه دهند اما این یک معضل اخلاقی است کسی که بی حجاب یا بدحجاب است ضد نظام نیست جمهوری اسلامی نیست بلکه این یک معضل اخلاقی است اما باید گفت که القای سبک زندگی های بیگانه موثر است.

وی همچنین گفت: همزمان با هفته نیروی انتظامی در هفته آتش نشانی نیز  هستیم، ما همواره سپاسگزار خدمات این نیروی خدوم نیز هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: فعالیت های آتش نشانان همواره از جان و مال مردم حفاظت می‌کند و خدمات آن ها ارزنده و همیشه خطر در کنار آن هاست.

شعبانی موثقی گفت:  این هفته مصادف با شهادت شهید همدانی نیز است، و انتظار می رود با توجه به نگاه خاص رهبری به این شهید عزیز و دیگر شهدای مدافع حرم در مراسم این شهید حضور به هم رسانید.

وی در پایان به روز و هفته کودک نیز اشاره کرد و گفت : حرف در این مورد بسیار است باید در این مورد آسیب‌شناسی شود خواهش من این است که که ارزش های اسلامی و دینی برای کودکان  جدی گرفته شود.

امام جمعه بهار: برخی با ایجاد رعب می خواهند مانع پیاده روی عظیم اربعین شوند

حجت الاسلام محمدعلی ارزنده، امام جمعه شهر بهار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهار با اشاره به ولایت پذیری یاران امام حسین گفت: افرادی که سخن اباعبدالله الحسین را شنیدند زیاد بودند اما حب دنیا نگذاشت که ایشان را یاری کنند و در آخر مشخص شد که چه کسانی ولایت پذیر بودند.

وی با مقایسه صلح امام حسن و جنگ امام حسین (ع) گفت: در هر زمانی به یک گونه باید عمل کرد، صلح امام حسن با شرایط زمانه اتفاق افتاد و جنگ امام حسین نیز با توجه به شرایط زمانه، پس این دو باهم قابل مقایسه نیست. چه بسا که اگر خون امام حسین ریخته نمیشد اسلام زنده نمی ماند.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در عراق گفت: مقاومت حزب الله به خوبی توانسته در منطقه عمل کند. اتفاقاتی هم که در عراق رخ داده به این دلیل است که می خواهند با ایجاد رعب و وحشت مانع از حضور شیعیان در پیاده روی عظیم اربعین شوند.

امام جمعه بهار با تاکید بر حضور در پیاده روی اربعین گفت: همه باید به هر نحوی که می توانند برای حضور در اربعین کمک کنند و حتی به افرادی که وسع حضور در این حرکت عظیم را ندارند مدد رساند.

حجت الاسلام ارزنده با گرامیداشت یاد شهدای نیروی انتظامی گفت: اگر نیروی انتظامی نمی توانست امنیت و آرامش را در کشور برقرار کند، مدافعان حرم نیز نمی توانستند از مرزهای کشور محافظت کنند و ایشان با تقدیم ۱۳ هزار شهید وفاداری خود را به نظام نشان داده اند.

امام‌جمعه نهاوند: دشمن از اقتدار انقلاب اسلامی حساب می‌برد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی، امام جمعه نهاوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: آمریکایی‌ها همیشه در حق ملت ایران اسلامی خیانت کرده است و این جنایات آمریکایی‌ها در طول سال‌های بعد از انقلاب تداوم داشته است.

وی اظهار داشت: امروز ایران اسلامی مقتدر است چون در دنیایی هستیم که اگر قدرت نداشته باشیم دشمنان ما را رها نمی‌کنند.

امام‌جمعه نهاوند افزود: امروز بنیه دفاعی کشور در حد خوبی است که دشمنان را از هرگونه تعرض به کشور باز می‌دارد.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: همان‌طور که رهبری فرمودند؛ نیروی انتظامی باشد مظهر قدرت و رحمت و عزت باشد و هم مردمی باشد و هم در اجرای قانون قاطع باشد و خلاف‌کاران باید بترسند و مردم تحت حمایت باشند و احساس امنیت کنند.

مغیثی بیان داشت: امروز باید دشمن را شناخت و قدرت آن‌ها را بدانیم تا خودمان را در مقابل آن‌ها قوی کنیم چون آن‌ها مدام در حال توطئه هستند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: در این اتفاقات برجام هم متوجه شدیم که اروپایی‌ها با آمریکا دستشان در یک‌کاسه است و آن‌ها منافع مشترک دارند.

مغیثی اظهار داشت: اروپایی‌ها نشان دادند در سیاست دنباله‌روی آمریکا هستند و از خود اراده‌ای ندارند بنابراین نباید به اروپایی‌ها امید داشت.

امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه دشمنان از اقتدار ایران اسلامی حساب می‌برند، افزود: باوجود تحریم‌ها و دشمنی‌های آمریکا و اروپایی‌ها ولی در بسیاری از دانش‌ها به موفقیت‌هایی رسیده‌ایم که این پیشرفت‌ها دشمنان را ناامید کرده است.

امام جمعه رزن: سپاه بازوی توانمند انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام عبدالعظیم مولازاده، امام جمعه شهر رزن در خطبه های این هفته با بیان اینکه سخنان رهبری در خصوص بسیار مهم و خاص بود  گفت:در رابطه با سپاه که از جمله نهادهای که از دل انقلاب بوده و خدمات بسیار بزرگی به انقلاب داشته است .

وی با تاکید بر توجه به بیانات رهبری در این دیدار افزود: باید بیانات ایشان در دیدار با سپاه پاسداران به دقت مطالعه کرد گفت:سپاه نیروی انقلابی است که خدمات فراوانی داشته است.

ملازاده با اشاره به هفته ناجا و گرامی داشت خدمات این نیرو افزود: کارکنان نیروی انتظامی با اقتداری توام با مهربانی و عطوفت به انجام وظیفه مشغول هستند.

وی در پایان گفت: به جرات می توان گفت نیروی انتظامی سازمانی است که درهای شهادت همواره در ماموریت‌های آن باز است و به فرموده رهبر انقلاب کارکنان پلیس مجاهدان فی سبیل الله هستند.

امام جمعه بخش شیرین سو : کاهش تعهدات برجام خواسته ملت و رهبری است

حجت الاسلام علی اکبر منصوری،خطیب جمعه بخش شیرین سو در خطبه های نماز عبادی سیاسی امروز ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهارکرد: نیروی انتظامی رافت و مهربانی در جامعه را با ایثار وصف ناشدنی به تصویر می کشد.

وی در ادامه با تقدیر از کارکنان نیروی انتظامی افزود: نیروهای خدمتگزار پلیس  با خدمت صادقانه ناظم امنیت و آرامش در کشور هستند.

امام جمعه شیرین سو عمل به خواسته مردم و فرامین مقام عظمای ولایت را ضروری دانسته و بیان کرد: باتوجه به خواسته ملت بصیر ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب در خصوص مقاومت در مقابل زیاده خواهی های استکبار جهانی، کاهش تعهدات برجام به صورت گام به گام را خواستار شد.

وی با نوید به ملت ایران اسلامی گفت:دشمن از اقتدار و اتحاد جهان تشیع به لرزه افتاده است و تمامی شایعات و تحرکات آن ها علیه حرکت عظیم اربعین نشان از ضعف و ناتوانی آن ها در مقابل این حرکت جهانی است.

انتهای پیام/

آخرین مطالب