بیشترین بازدیدها

یادداشت

معاون پیشگیری بهزیستی استان همدان خبر داد؛

ارائه خدمات به بیش از ۷هزار نفر در مراکز مشاوره استان همدان

معاون پیشگیری و امور فرهنگی بهزیستی استان همدان از ارائه خدمات به ۷ هزار و ۷۸۸ نفر در شش ماهه امسال از مراکز غیر دولتی و دولتی خبر داد.

امیر کوکاییان، معاون پیشگیری بهزیستی استان همدان امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان، در خصوص خدمات ارایه شده در بخش مشاوره در ۶ ماهه امسال اظهار کرد: در سال جاری ۳۲ مرکز مشاوره حضوری غیر دولتی و یک مرکز مشاوره دولتی به ۷ هزا و ۷۸۸ نفر از متقاضیان و مراجعه کنندگان خدمت داده است.

وی افزود: در نیمه نخست امسال ۹ مرکز سلامت روان توانسته است به ۴ هزار و ۶۴۸ نفر خدمت بدهد.

معاون پیشگیری و امور فرهنگی بهزیستی استان همدان ادامه داد: در ۶ ماهه امسال ۲۳ هزار و ۴۱۲ نفر از خطوط تلفنی ۱۴۸۰ خدمت گرفته اند.

کوکاییان با اشاره به اینکه دفتر آموزش پیش از ازدواج به ۳ هزار و ۸۳ نفر آموزش داده است گفت: در بخش آموزش خانواده نیز به ۷ هزار و ۹۲ نفر آموزش ارایه شده است.

وی در خصوص آموزش مهارت زندگی نیز خاطرنشان کرد: به دلیل بومی سازی محتوای آموزشی این مبحث مدتی متوقف بوده که با تلاش کارشناسان بومی سازی آموزش مهارت زندگی نیز به پایان رسیده و قرار است مهرماه از آن رونمایی شود.

کوکاییان اضافه کرد: در موضوع آموزش پیش از ازدواج، خانواده عامه مردم در مناطق و محیط های مختلف بخصوص حاشیه شهرها مورد آموزش  سازمان های مردم نهاد قرار می گیرند.

وی یادآور شد: در بخش آموزش مهارت زندگی شاخص های تاثیرگذار فرهنگ و محیط هر استان مورد توجه قرار می گیرد که شاخص های تاثیرگذار در دوره بزرگسالان نوجوانان و جوانان متناسب با استان در دستور کار آموزش است.
انتهای پیام/ف

آخرین مطالب