کارشناس مسائل سیاسی و نظامی:

ظهور انقلاب اسلامی در فینال کمونیسم-لیبرالیسم رخ داد/ استقلال سیاسی مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی

آخرین ویرایش در:
کارشناس مسائل سیاسی و نظامی در همدان اظهار کرد: انقلاب اسلامی زمانی توانست معادلات دنیا را به هم بزند که جهان در فینال مبارزه بین تفکر کمونیسم و لیبرالیسم به سر می‌برد.

محمود قاسمی، کارشناس مسائل سیاسی نظامی در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهمدان؛ گفت: در خصوص انقلاب اسلامی چند نکته حائز اهمیت است. مکانی که انقلاب شد در ۴۴ سال پیش از لحاظ جغرافیایی مکان حساسی بود، مثلا در نوامبر ۱۹۵۲ آیزنهاور، رئیس جمهور وقت آمریکا بیان می کند که نقشه ای مهم‌تر از ایران روی جغرافیای جهان وجود ندارد.

قاسمی ادامه داد: وی ژنرال ارتشی است که بیان می‌کند ایران مثل چهارراهی است که قاره‌ها را به هم وصل می‌کند. جایی که انقلاب اسلامی اتفاق افتاد مکان حساسی بود. از این نظر که دائما توریست‌ها، تجار بین‌المللی، باستان‌شناسان و افراد صاحب نظر به اینجا تردد داشته و همچنان دارند.

وی افزود: یعنی هر حرف و تفکری در این منطقه گفته شود، چه قدرت‌های استکباری راضی باشند چه نباشند این تفکر در دنیا منتشر می‌شود، چون مکان انقلاب فوق العاده حساس بود.

این کارشناس سیاسی گفت: انقلاب اسلامی زمانی توانست معادلات دنیا را به هم بزند که جهان در فینال مبارزه بین تفکر کمونیسم و لیبرالیسم به سر می‌برد. زمانی که در بهمن ۵۷ انقلاب اسلامی پیروز شد، بخشی از دنیا کمونیستی اداره می شد که شوروی قدیم و چین سردمداران این نوع تفکر بودند بود و اقمار شرق که تحت سلطه این کشورها قرار داشتند؛ بخش دیگری نیز که آمریکا و اروپا سردمداران آن بودند، لیبرالیستی اداره می‌شد. فلذا آن برهه از نظر زمانی هم حساس ترین زمان بود.

قاسمی اضافه کرد: مکان و زمان انقلاب بسیار حساس بود و گفتمان تازه ای را به دنیا معرفی کرد چرا که صدای قطب سومی شنیده شد که نه لیبرالیسم و نه کمونیسم بود؛ ۲۰۰ سال بود دین را از سیاست جدا کرده بودند که بعد از انقلاب، بازگشت دین به زندگی مردم بود.

وی گفت: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی استقلال سیاسی است؛ شاید روی کره‌ زمین کشوری پیدا نشود که مثل ایران خودش برای خودش تصمیم بگیرد.

قاسمی افزود: البته این به این معنی نیست که ایران با سایر کشورها قهر است. بلکه فقط ما با اسرائیل که مشروعیت ندارد رابطه نداریم و با سایر کشورها همکاری داریم.

انتهای پیام / آ

آخرین مطالب