معاون برنامه‌ریزی فرمانداری نهاوند مطرح کرد:

کاهش عرضه و قاچاق دام‌ زنده از عامل اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز در نهاوند / لزوم تشدید نظارت ها و کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرستان

معاون عمران و برنامه‌ریزی فرمانداری نهاوند گفت: کاهش عرضه دام زنده در میدان دام و قاچاق دام زنده در مبادی ورودی و خروجی شهرستان باعث افزایش قیمت گوشت قرمز در نهاوند شده است.

به گزارش عصرهمدان؛ جلسه کمیته اقدام مشترک کارگروه تنظیم بازار شهرستان نهاوند در راستای پایش مستمر وضعیت بازار، پیگیری برای اجرایی شدن مصوبات کارگروه تنظیم بازار به ریاست معاون عمران و برنامه‌ریزی فرمانداری، بخشداران و سایر اعضا برگزار شد.

جعفر سلگی، معاون عمران و برنامه‌ریزی فرمانداری نهاوند در این نشست گفت: در راستای اولویت قرار دادن معیشت مردم، بازرسی و پایش بازار باید به‌طور جدی از اهم کارهای مجموعه مدیریتی شهرستان باشد و در دستور کار قرار گیرد.

وی در خصوص تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار به عنوان اولویت با هم افزایی دستگاه های مسئول تاکید کرد و افزایش قیمت گوشت گرم را ناشی از کاهش عرضه دام زنده در میدان دام و قاچاق دام زنده در مبادی ورودی و خروجی شهرستان عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که تقاضا وجود دارد توزیع گوشت قرمز منجمد (گوساله و گوسفندی) هم ادامه دارد، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۱ تن گوشت قرمز منجمد با قیمت دولتی در سطح شهر نهاوند توزیع شده و این روند همچنان ادامه دارد.

تشکیل ۱۷۵ پرونده تخلف در ۵ ماهه گذشته در نهاوند

داریوش جانجان، سخنگوی اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نهاوند گفت: در راستای اجرای نظارت بر تنظیم بازار کالا و خدمات ۱۷۵ پرونده تخلف تشکیل شده است، اظهار کرد: این پرونده ها مربوط ۵ ماهه گذشته سال جاری است که با میزان محکومیت ۵۹۰ میلیون ریال مورد بررسی و مختومه اعلام شده است.

وی افزود: از مجموع پرونده‌های تشکیل شده ۹۳ فقره پرونده در حوزه کالا و خدمات، ۳۲ فقره پرونده در حوزه اصناف، ۳۵ فقره پرونده در حوزه جهادکشاورزی و ۱۵ فقره پرونده در حوزه بهداشت رسیدگی و منجر به صدور محکومیت و جریمه شده است.

سخنگوی اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نهاوند گرانفروشی و درج نکردن قیمت را بیشترین تخلفات در این پرونده‌ها بیان کرد و افزود: پرونده های حوزه جهاد کشاورزی بیشتر مربوط به نانوایی هایی است که از کارتخوان استفاده نکرده و وجه نقد دریافت کرده اند که نیاز است بازرسان نسبت به این موارد با تشکیل گشت های مشترک نظارت بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب