کارشناس مسائل مذهبی:

رجب، ماهی استثنائی برای استغفار/ دعای« یا مَنْ اَرْجُوهُ لِکُلِّ خَیْرٍ» کلید حل مشکلات در ماه رجب

حجت‌الاسلام کمال محمدی‌یگانه ماه رجب را فرصتی استثنایی برای توبه و استغفار دانست و گفت: ظاهر ماه رجب با دیگر ماه‌ها یکی است، تفاوتش در باطن و ثواب مضاعف کارهای نیک و خواندن دعای «یا مَنْ اَرْجُوهُ لِکُلِّ خَیْرٍ»، ذکر «لا اله الا اللّه» و خواندن سوره توحید در این ماه کلید حل مشکلات است.

حجت‌الاسلام کمال محمدی‌یگانه، کارشناس مسائل مذهبی در اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهمدان؛ با تبریک حلول ماه رجب و میلاد امام محمدباقر(ع)، اظهار کرد: ماه رجب ماهی ویژه و از ماه‌های حرام است که خداوند حتی به دشمن خود هم رحمت و لطف دیگری دارد، آنچنان که دستور داده در این ماه، شروع کننده جنگ با کفار نباشید، البته اگر کفار به شما حمله کردند، می‌توانید در باب دفاع که واجب است، برخیزید و دفاع کنید اما حق ندارید شروع کننده جنگ باشید.

وی با بیان اینکه در ماه رجب ثواب کارهای خوب مضاعف و قبح کارهای بد و گناه بیشتر است، افزود: ماه رجب شروع فصل بندگی خداوند است، به طوری که کسانی دنبال رسیدن به معرفت و درک شبهای قدر در ماه رمضان هستند، می‌توانند از این ماه بهره ببرند.

این کارشناس مسائل مذهبی در خصوص جایگاه ماه رجب در نزد خداوند، گفت: پیامبر( ص) می‌فرماید: خداوند در آسمان هفتم، ملکى که به آن داعى یعنی دعوت کننده مى‌گویند، دارد و وقتی ماه رجب فرا می‌رسد از زبان خداوند می‌فرماید: این ماه رجب، ماه من است و بنده، بنده من، پس اگر همنشین من باشد، همنشین او هستم و مطیع کسى هستم که اطاعتم کند.

وی تأکید کرد: در هیچ روایتی تقریبأ نداریم که خداوند با آن جایگاه عالی و والایش خود را مطیع بنده بداند.

حجت‌الاسلام کمال محمدی‌یگانه با بیان اینکه ماه رجب همانند دیگر ماه‌ها یک ظهر و باطن دارد، گفت: ظاهر این ماه مانند دیگر ماه‌ها است و خورشید و طلوع و غروب می‌کند، اما تفاوتش با دیگر ماهها در باطن آن با وجود اذکار و گرفتن روزه و سفره‌ای است که برای بندگان خدا پهن می شود.

وی ماه رجب را فرصتی استثنایی برای توبه و استغفار کردن دانست و در خصوص اعمال ماه رجب، گفت: در قرآن و روایات داریم که ایمان بدون عمل صالح به دردی نمی‌خورد، اگر می‌گوییم که با تقوا و ایمان به خدا داریم باید در عمل نشان دهیم، صدقه، روزه و نماز در اول ماه رجب خیلی مهم و برکت آن زیاد است که باید مورد توجه قرار داد.

این کارشناس مسائل مذهبی در اسدآباد خاطرنشان کرد: دعای«یا مَنْ اَرْجُوهُ لِکُلِّ خَیْرٍ»، ذکر«لا اله الا اللّه» و خواندن سوره توحید در ماه رجب بسیار توصیه و کلید حل مشکلات است که هم در دنیا و هم در آخرت اجر و قربی دیگر دارد.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب