تصاویری از بارش برف و یخ‌زدگی معابر در نهاوند/ لغزندگی معابر، ضعف اطلاع‌رسانی و خدمت‌رسانی

آخرین ویرایش در:
بارش برف و لغزندگی معابر در شهر نهاوند تردد را سخت کرده است و شهروندان نیز از ضعف اطلاع‌رسانی گلایه دارند.

به گزارش عصر همدان، بارش برف در شهرستان نهاوند که از بامداد امروز شروع شده و ادامه دارد به دلیل سرمای شدید هوا سریعا به یخبندان در معابر تبدیل می شود و تردد خودروها را سخت و با مشکل مواجه می کند.

در این شرایط والدین دانش آموزان به خصوص در مناطق روستایی از مسئولان انتظار اطلاع رسانی سریع تر و اعلام تعطیلی دیگر مقاطع تحصیلی را داشتند که البته راه به جایی نبرد و فقط مدارس ابتدایی تعطیل اعلام شد.

با توجه به تداوم بارش برف و سرمای هوا وضعیت معابر شهری در پی بارش برف و کولاک علی رغم پیش بینی و اعلام سازمان هواشناسی باعث شده تردد وسایل نقلیه به سختی صورت بگیرد و شهرداری در این راستا اقدام خاصی برای انجام عملیات نمک و ماسه پاشی و برف روبی تاکنون انجام نداده است.

همچنین اکثر شهروندان به خاطر عدم اطلاع رسانی به موقع تعطیلی مدارس در شرایط سخت و دشورای جهت تردد از معابر شهری به سر می برند که جای گلایه زیادی از مسئولان و متولیان امر است.

روابط عمومی آموزش و پرورش نهاوند هم بعد از ساعت ۹ صبح نیز در اطلوعیه فوری اعلام کرد؛ با توجه به اینکه تعدادی از روستاهای شهرستان برف‌گیر بوده و امکان تردد دانش‌آموزان و حضور در جلسه امتحان میسر نمی باشد، مدیران محترم از دانش آموزانی که امکان تردد دارند و به مدرسه مراجعه کرده اند امتحان بگیرند و دانش آموزانی که امکان حضور در مدرسه را ندارند، در پایان امتحانات، مجدد از آن ها آزمون به عمل آید !!!

تصاویری از بارش برف و وضعیت معابر و محورهای مواصلاتی نهاوند نشان از ترافیک و یخزدگی شدید سطح معابر دارد.

با توجه به وضعیت بارش ها و بسته بودن محورها و البته خطرناک بودن تردد در محورهای لغزنده و پر برف شهرستان به نظر می رسد مدیریت بحران شهرستان می توانست خیلی زودتر استان را در جریان وضعیت شهرستان قرار دهد تا اطلاع رسانی سریع تر اتقاف بیفتد یا خود ستاد بحران راسا تصمیم بگیرد.

با وجود برگزاری مانورهای خدمات رسانی ولی این برف حتی دستگاههای خدماتی را هم غافلگیر کرد به طوری که راههای روستایی برف روبی و شن ریزی نشده و امکان تردد با خطر پذیری بسیار همراه است.

در شهر هم خبری از کیسه های ماسه و نمک آماده شده نیست و در گردنه برزول نیز خودروها گرفتار کولاک شده اند.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب