مدیرکل کمیته امداد همدان خبر داد؛ 

توزیع ۱۴۷۰ سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش از ابتدای سال

محمد رسول شیخی‌زاده گفت: به همت خیرین استان و همراهی مسئولین از ابتدای سال تا کنون یک هزار و ۴۷۰ سری جهیزیه شامل پنج قلم کالای اساسی فقط به نوعروسان در کل استان اهدا شده است.

به گزارش عصر همدان، محمد رسول شیخی‌زاده مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان در آیین اهدای ۶۴ سری جهیزیه به نوعروسان و رزمایش پیوند فاطمی ملایر با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای توجه به بینیان خانواده اظهار کرد: کمیته امداد در راستای توجه به بنیان خانواده اقدامات متعددی از جمله آن مشاوره، تامین جهیزیه برای نوعروسان، کلاس های آموزشی و کمک های نقدی انجام می‌دهد.

وی افزود: به همت خیرین استان و همراهی مسئولین از ابتدای سال تا کنون یک هزار و ۴۷۰ سری جهیزیه شامل پنج قلم کالای اساسی فقط به نوعروسان در کل استان اهدا شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان با بیان اینکه به به دامادها نیز کمک های نقدی و هدیه ازدواج اهدا می شود، افزود: برای خرید اقلام جهیزیه بیش از ۳۴ میلیارد تومان هزینه شده است که همگی با قیمت کارخانه خریداری شده است.

وی بیان کرد: سهم شهرستان ملایر از تعداد کل جهیزیه‌های اهدا شده از ابتدای سال تا کنون ۲۴۰ سری بوده که نشان از جایگاه ویزه اقدامات خیر در این شهرداستان دارد.

شیخی‌زاده بیان کرد: برای خرید جهیزیه های اهدا شده در شهرستان ملایر ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به جایگاه ویژه بنیان خانواده در دین اسلام و نقش آن در جامعه بیان کرد: همه مجموعه های فرهنگی باید در راستای امر ازدواج همت ویژه داشته باشند.

علی خراسانی مدیر کمیته امداد ملایر نیز با اشاره به اینکه از ابتدای امسال طی سه مرحله توزیع جهیزیه بین نوعروسان زیر پوشش کمیته امداد ملایر انجام شده است گفت: در مرحله اول ۶۴ مورد جهیزیه در مرحله دوم ۱۱۰ مورد و در مرحله سوم نیز ۶۴ مورد جهیزیه به نوعروسان زیر پوشش این نهاد اهدا شد.

وی با بیان اینکه توجه به امر ازدواج یکی از اولیوت‎های اصلی در این نهاد است، گفت: برای این تعداد جهیزیه سه مرحله ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)ملایر تصریج کرد: ۹ هزار و ۵۴۱ خانواده با ۱۷ هزار و ۳۹۴ نفر تحت پوشش این نهاد هستند و تا پایان سال توزیع جهیزیه را در صورت داشتن متقاضی نیز دوباره انجام می‌شود.

انتهای پیام/گ

انتهای پیام/گ

آخرین مطالب