بیشترین بازدیدها

یادداشت

بانوی همدانی بر بام جهان؛

کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی ارتش‌های جهان توسط بانوی تکواندوکار همدانی

زینب اسدی بانوی بسیجی همدانی توانست مدال طلای مسابقات قهرمانی ارتش های جهان را کسب و بوسه بر پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران زند.

به گزارش عصر همدان؛ این دوره  از رقابت ها با حضور ۳۰۰ ورزشکار از ۱۲ کشور به میزبانی ایران و در سالن دوازده هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران به مدت ۳ روز در ۲ گروه بانوان و آقایان برگزار شد که تیم ملی بانوان کشورمان بعد از آقایان با کسب ۸ مدال به عنوان قهرمانی دست یافت.

بانوان تکواندوکار با کسب ۴ طلا، ۳ نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم برزیل ۲ طلا و ۲ نقره نایب قهرمان شد. تیم روسیه با کسب یک طلا، یک نقره و یک برنز به عنوان سومی دست یافت.

همچنین جایزه برترین مربی به زهرا شهریاری سرمربی تیم ملی ایران، عنوان برترین بازیکن به «تاتیانا مینینا» از روسیه، عنوان برترین داور به «ناژدا پتروا» از روسیه و «زهرا زینال زاده» از ایران رسید. تیم کامرون عنوان کاپ اخلاق را تصاحب کرد.

گفتنی است در وزن ۴۶- کیلوگرم، معصومه رنجبر برابر «یونیشا رای» از نپال پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت. نگار اسماعیلی در وزن ۴۹- کیلوگرم نیز با برتری برابر «نورای بایورژانوف» از قزاقستان طلایی شد. در وزن ۵۳- کیلوگرم زهرا علیزاده با واگذاری نتیجه برابر «تاتیانا منینا» حریف عنواندار روسیه ای به برنز دست یافت. آیدا خورشیدی در وزن ۵۷- کیلوگرم در فینال برابر «ماریا سووتیانوا» از قزاقستان شکست خورد و نقره ای شد.

در وزن ۶۲- کیلوگرم، نیلوفر صادقی با واگذاری نتیجه برابر «کار سرپرست تیم ملی و مریم عربی مدیر فنی تیم ملی هستند.

انتهای پیام/آ

آخرین مطالب