گزارشی از وضعیت یکی از مسیرهای اصلی زائران در آستانه اربعین؛

از خاموشی و عدم نصب علائم راهنمایی تا عدم خط‌کشی و آسفالت‌ریزی در گردنه اسدآباد!

گردنه اسدآباد یکی از مسیرهای عبوری زائران به سمت کربلای معلی است که متأسفانه در آستانه اربعین حسینی با مشکلات عدیده‌ای مواجه است و قطعا” زائران را با مشکل مواجه خواهد کرد. بنابراین انتظار می‌رود مسئولان سرعت بیشتری به حل این مشکلات ببخشند.

به گزارش عصرهمدان؛ در آستانه رویداد بزرگ اربعین حسینی ستادی با حضور تعدادی از مسئولان شهرستان اسدآباد به ریاست فرماندار در مسجد گردنه این شهر که هر سال میزبان هزاران زائر حسینی است، برگزار شد و هنوز مصوبه‌ای از آن جلسه بر خروجی رسانه ای و یا روی کانال منتسب به فرمانداری به جز چند عکس از مسئولان در جلسه منتشر نشده است!.

اگرچه انتظار می‌رود که حداقل مسئولان مصوبات ستاد اربعین حسینی را از طریق رسانه‌ها به سمع و نظر مردم برسانند اما خبرنگار این پایگاه خبری بر اساس رسالت خطیر خود چند موضوع را در آستانه سفر بسیاری از زائران حسینی که قطعا گردنه اسدآباد را برای سفر خود انتخاب خواهند کرد، متذکر می شود چه بسا از قلم پیگیری مسئولان افتاده باشد.

براساس بررسی اجمالی خبرنگار ما از مسیر و جاده گردنه اسدآباد، متأسفانه هنوز نصب نیوجرسی در این مسیر به اتمام نرسیده است در حالی که ۲۵ روز دیگر تا اربعین حسینی باقی است و قطعا” زائران زودتر از این ایام از مسیر به کربلا عبور خواهند کرد.

البته پیش از این معاون سیاسی امنیتی فرمانداری اسدآباد تعهد سازمان راهداری برای ایمن‌سازی گردنه اسدآباد را تا قبل از اربعین ۱۰ کیلومتر اعلام کرده بود و بایست بررسی شود که این میزان انجام شده یا خیر؟

و اما یکی از موضوعات مهم در گردنه اسدآباد که متأسفانه در چند شب گذشته تاکنون با آن مواجه هستیم، خاموشی جاده است؛ در حال حاضر نه تنها علی رغم نصب نیوجرسی روشنایی ها را از حاشیه جاده به وسط منتقل نشده بلکه بسیاری از روشنایی ها خاموش است و این امر خود عامل بسیاری از تصادفات خواهد بود!

عدم خط کشی و آسفالت ریزی جاده، عدم نصب تابلوی راهنما هم از دیگر معضلاتی است که زائران و مسافران در گردنه اسدآباد با آن مواجه‌اند.

و اما تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی در مسیر جاده و نیوجرسی‌های نصب شده و خاموشی چراغ ورود به نیوجرسی‌ها از موضوعاتی است که باید در این گردنه مهیا باشد و این علائم می‌تواند کمک بزرگی به زائران و رانندگان کند.

اگر چه زمان زیادی برای انجام این امور تا قبل از رسیدن اربعین حسینی باقی نمانده است اما می طلبد که سازمان راهداری کار را سرعت ببخشد و به صورت شبانه روزی این معضلات را رفع کنند تا شاهد تصادفات ناشی از آن نباشیم.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب