بیشترین بازدیدها

یادداشت

فرماندار بهار و استاد سواد رسانه:

مردم، تربیت رسانه ای را تکلیف خود بدانند/فضای مجازی، جدیدترین ابزار جنگی در دست دولت ها

روح اله نباتی اظهار کرد: همه ملت ایران رزمندگان حوزه مجازی هستند و ضرورت دارد که دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی را در این فضا تبیین و روشنگری کنیم.

به گزارش عصرهمدان؛ روح الله نباتی، فرماندار بهار و استاد سواد رسانه در بین الصلاتین جمعه شهرستان بهار به عنوان مدرس فضای مجازی با گرامیداشت یاد و خاطره سرداران اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید حاج حسین همدانی و شهدای مدافع حرم در مورد اهمیت و ضرورت سود رسانه سخنرانی کرد.

روح اله نباتی با تاکید بر تربیت رسانه ای فرزندان گفت: امروز دشمن به این نتیجه رسیده که نمیتواندجمهوری اسلامی و ملت ایران را به طریق نظامی چه در زمین، آسمان و دریا شکست دهد و برما مسلط شود، بر همین اساس صحنه ی جدیدی برای جنگ و شکست دادن ملت ایران تدارک دیده که آن فضای رسانه ای است و امروز فضای رسانه ای، زمین جنگ با ماست.

نباتی اظهار کرد: امروز سلاح ها و آدم ها و زمین عوض شده دیگر زمین جنگ شلمچه، طلائیه و … نیست، و تیری که دشمن به سمت ما شلیک میکند، گلوله و آر پی جی و توپ و تانک نیست؛ امروز کلمات، محتوا و عکس ها و اطلاعات فضای مجازی مثل گلوله عمل میکنند و جوان های ما را از دست ما می گیرند، همان جوانهایی که اگر در دهه شصت آنها را از دست میدادیم با افتخار جنازه هایشان را به دوش می گرفتیم و تشییع میکردیم، اما امروزه جوانان وضعیتشان خیلی متفاوت است.

مدرس فضای مجازی اذعان کرد: ما امروز نیاز داریم تا والدین و خانواده ها سواد رسانه داشته باشند و تربیت فضای مجازی را تکلیف مهم خود بدانند، همان گونه که در مورد واجبات و مستحبات و امور دیگر به فرزندان تاکید میکنند باید برای تربیت رسانه هم برنامه داشته باشند و نیاز داریم به تربیت رسانه، خودمان و فرزندان را یاد دهیم تا رژیم رسانه را رعایت کنیم وودر کنار خوبی های رسانه از بدی های رسانه هم آگاه باشیم.

وی در توصیه ای ویژه به مادران که به شدت در معرض آسیب فضای مجازی و شبکه های ماهواره‌ای متعددند گفت: بیش از ۱۲۵ شبکه ماهواره ای فارسی زبان برنامه رایگان پخش میکنند و در کنار آن نیز هزاران صفحه، کانال و .. در حال تولید محتوا هستند، که میتوان گفت این محتوا ها کشنده تر از سلاح های کلاشینکف هستند و ما باید به سلاح روز که امروز فضای مجازی است مسلح شویم.

نباتی نیز با تاکید بر لزوم قاعده مند شدن فضای مجازی گفت باید اینترنت، واتساپ، تلگرام و… حساب و کتاب داشته باشند و قاعده مند شود، ما امروز درگیر جنگ نرم تمام عیار، ترکیبی در بستر فضای مجازی هستیم، و لازم است تا این فضا قاعده مند و قانونمند شود و این قانونمندی مخالفت با فضای مجازی و اینترنت نیست.

وی در پایان با اشاره به ضرورت تبیین،جهاد تبیین و روشنگری معرفتی گفت: همه ما دسترسی به فضای مجازی داریم و لازم است هر کسی به سهم خود به اندازه یک جمله، یک عکس و… روشنگری کنیم چرا که همه ملت ایران رزمندگان حوزه مجازی هستیم و ضرورت دارد که دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی را در این فضا تبیین و روشنگری کنیم تا دشمنی که روی زمین با تمام تلاش و با تمام قوا نتوانست ما را شکست دهد در فضای مجازی هم نتواند ما را شکست دهد.

انتهای پیام/ق

آخرین مطالب