بیشترین بازدیدها

یادداشت

در خطبه های نماز جمعه استان همدان مطرح شد؛

مقاومت به برکت خون شهید همدانی و شهدای مدافع حرم امروزه دست برتر را دارد/همه مشکلات کشور قابل حل است

آخرین ویرایش در:
شماری از ائمه جمعه استان همدان گفتند: امروز رسانه‌های دشمن گاهی مواقع فرافکنی کرده و خروج یا عدم خروج سپاه از لیست گروهک‌های تروریستی را مسأله اصلی در برجام نشان می‌دهند؛ در حالی که واقعیت مسأله این نیست، خروج یا عدم خروج سپاه از لیست گروه‌های تروریستی یک مسأله کاملا فرعی است، مسأله اصلی برای کشور ما کنار گذاشتن کامل تحریم‌هاست.

به گزارش عصرهمدان؛ نماز عبادی سیاسی جمعه، ظهر امروز در میعادگاه های نماز جمعه سراسر استان همدان برگزار شد.

همدان

آیت الله حبیب الله شعبانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان گفت: زمانی که سوریه پیشنهاد آمریکا برای قطع ارتباط با ایران را نپذیرفت، آمریکا و اسرائیل بحران در این کشور را رقم زدند. هدف از این جنگ، تضعیف جبهه مقاومت بود.

وی افزود: مشکل استکبار، سوریه و بشار اسد نبود، بلکه سیاست کلان آنها توسعه اقتدار رژیم صهیونیستی در منطقه و تضعیف امنیت جمهوری اسلامی بود.

آیت الله شعبانی ادامه داد: شهید همدانی‌ها و شهید سلیمانی‌ها سوریه را از سقوط قطعی نجات دادند. شهید همدانی به عنوان یک نیروی مستشاری، بسیج مردمی را در سوریه تشکیل داد.

امام جمعه همدان اضافه کرد: به برکت خون شهدای مدافع حرم امروز مقاومت تنها در بخش کوچکی از جبهه خود، در مقابل اسراییل ایستاده و دشمن توانایی مقابله با آن را ندارد.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه جامعه قدردان شهدای مدافع حرم است، گفت: دشمن متوجه شده که به سادگی نمی‌تواند با جبهه مقاومت مقابله کند.

وی تاکید کرد: کسانی که به مدافعان حرم زخم زبان می‌زنند درک صحیحی از امنیت دینی و ملی کشور ندارند.

نماینده ولی فقبه در استان همدان عنوان کرد: در جریان مذاکرات ۵+۱، رسانه‌های دشمن به دنبال فرافکنی هستند. مسأله اصلی جمهوری اسلامی این است که همه تحریم‌ها باید کنار رود و کشور از منافع اقتصادی برجام منتفع شود.

وی با بیان این که مومن از یک جا دو بار گزیده نمی‌شود، تصریح کرد: باید طرف مقابل تضمین محکم برای عدم روی دادن اتفاقات گذشته را بدهد.

آیت الله شعبانی ادامه داد: جمهوری اسلامی امروز از موضع قدرت در حال مذاکره است. کشور توانایی فنی بالایی دارد و دشمن نیز این موضوع را به خوبی می‌داند.

امام جمعه همدان تاکید کرد: اینکه بمب اتم نمی‌سازیم به آن دلیل است که نمی‌خواهیم و نیازی به آن نداریم. جمهوری اسلامی هر کاری بخواهد انجام دهد از دیگران اجازه نخواهد گرفت و مهم منافع ملت است. هیچ متنی بدون موافقت جمهوری اسلامی نهایی نیست.

آیت الله شعبانی به آسیب شناسی عزاداری در شهر همدان پرداخت و گفت: نبود یک عزاداری منسجم و بزرگ در همدان  مشهود است.

امام جمعه همدان در پایان گفت: مسئولان از قبل زمان قطعی‌ آب را به مردم اعلام کنند.

ملایر

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر برقراری امام جمعه ملایر در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه ملایر با اشاره به روز حمایت از صنایع کوچک تصریح کرد: ملایر ظرفیت بالایی در بخش صنایع تبدیلی بخصوص در بخش انگور دارد و صنایع تبدیلی یک انفجار اقتصادی و تحول عظیم در بخش کشاورزی را دنبال دارد.

امام جمعه ملایر بیان کرد: باید صنایع تبدیلی در شهرستان نهادینه شود و از خام فروشی و ضرر به کشاورزان جلوگیری شود.

وی به سالروز پیروزی حزب الله بر رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه اشاره و تصریح کرد: این پیروزی برگ زرینی بر جبین حزب الله و جبهه مقاومت است و این روز به نام مقاومت اسلامی نامگذاری شده و این پیروزی نقطه عطفی بر پیروزی های حماس و جنبش های اسلامی بود.

حجت الاسلام برقراری گفت: رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر جنگ عظیمی از طریق آسمان به غزه تحمیل کرد اما با پاسخ محکم فلسطینیان مواجه شد و هزاران موشک به شهرهای رژیم صهیونیستی پرتاب شد و گنبد آهنین نتوانست کاری کند.

وی تاکید کرد: در این حمله جنبش جهاد اسلامی به تنهایی وارد شد و خود صهیونیست ها درخواست آتش بس دادند و این نشان از قدرت روزافزون فلسطینیان است.

امام جمعه ملایر تاکید کرد: قدرت آمریکا هر روز رو به افول است و به تبع آن اسراییل نیز چندین برابر رو به افول است و این را حتی افرادی چون ترامپ نیز گواهی داده اند.

وی با اشاره به بیانیه یکی از سران فتنه بیان کرد: اگر امثال حاج حسین همدانی اگر نبودند باید با داعش در همدان می جنگیدیم و امنیت امروز ما حاصل زحمات امثال حاج حسین است و سردار همدانی سودای خدمت در سر داشت.

امام جمعه ملایر به اشاره به فتنه سال ۸۸ و مشکلات پیش آمده برای کشور تاکید کرد: جنایت سال ۸۸ هنوز فراموش نشده و همه می دانند که تحریم های شدید ایران از آن سال و با نامه سران فتنه آغاز شد و این افراد امروز انداز مردم می زنند که جای تعجب دارد.

وی گفت: سردار همدانی را دشمنان به عنوان مغز نخبه جنگ های نامنظم می شناسند و چشم فتنه را در سال ۸۸ کور کرد و امروز اگر به این سردار حمله می شود به همین دلیل است.

حجت الاسلام برقراری تایکد کرد: حبیب حرم یک ملت امام حسین بود و تمام نقشه های دشمنان را با هم‌سنگر بینظیرش حاج قاسم نقش بر آب کرد.

نهاوند

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: در کشور مشکل غیر قابل حل نداریم و اگر همه قوا و مردم با هم متحد و همدل باشند همه مسائل حل شدنی است.

وی اظهار داشت: مردم ما با وحدت کارهای بزرگی انجام دادند در دفاع مقدس خوش درخشیدند و با این همدلی فتنه های ۷۸ و ۸۸ را خنثی کردند و مشکلات بزرگی را حل کردند.

امام جمعه نهاوند افزود: اگر به وظایف خود به خوبی عمل کنیم خداوند هم کمک می کند و هرجا کوتاهی کردیم لطمه خوردیم.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به مذاکرات هسته ای عنوان کرد: طرف های غربی باید برای رفع تحریم ها تضمین بدهند ولی آنها زیر بار نمی روند و مدام بهانه تراشی می کنند و در عمل باید تحریم ها برداشته شوند.

حجت الاسلام مغیثی گفت: دشمن فهمیده است که با زور و تهدید راه به جایی نخواهد برد و باید بدانند دیگر فریب وعده های آنها را نمی خوریم.

وی در بخش دیگری از خطبه ها افزود: توانمندی فضایی ایران در شرایط تحریم باعث تعجب دشمنان شده و همین ماهواره خیام یکی از این پیشرفت ها است و باید بدانیم امروز علم یک قدرت است.

امام جمعه نهاوند در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به حملات وحشیانه صهیونیست ها به غزه گفت: در این حملات تعدادی شهید و زخمی شدند ولی اگر موشک ها و مقاومت نبود این جنایت ها ادامه پیدا می کرد و صهیونیست ها مجبور شدند دست از جنایت بردارند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند امروز مقاومت به حدی قوی شده است که یک بخش کوچک از مقاومت می تواند دشمن را سر جای خود بنشاند و این واقعیت منطقه است که مقاومت دست برتر را دارد.

کبودراهنگ

حجت الاسلام نقی باقری امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به دستاوردهای مقاومت اظهار کرد: هر کس به وعده های الهی ایمان داشته باشد در مقابل دشمنان اسلام پیروز خواهد شد.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: جنگ هشت ساله تحمیلی دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تفسیر و عملی کردن کلمه مقاومت به شکست مفتضحانه مستمبران عالم خاتمه یافت.

باقری در خصوص جنایت های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم جهان اضافه کرد:امروز ایران اسلامی همانند سد بزرگی در مقابل زیاده خواهی های جنایتکاران جهان ایستاده است.

امام جمعه کبودراهنگ در انتها با اشاره به توهین یکی از سران فتنه به مدافعان حرم و شهید حاج حسین همدانی خاطر نشان کرد: تاریخ مصرف تفکر شما سران فتنه گر از سال ۸۸ تمام شده است و با این اظهارات علیه قهرمانان ملی ما پیش مردم رسواتر خواهید شد.

انتهای پیام/

آخرین مطالب