بیشترین بازدیدها

یادداشت

مدرس سواد رسانه در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه اسدآباد:

فضای مجازی را فرصتی برای زیبایی های دین کنید/جلوگیری از آسیب به بنیان خانواده توسط فضای نامطلوب مجازی

حجت‌الاسلام هادی خسروی با بیان اینکه امروز در جامعه آخرالزمانی مهمترین عنصر بر حیطه فضای مجازی می‌چرخد و نباید این فضا به یک فضای ولنگار و نامطلوبی برای آسیب و بنیان خانواده و جریان ها و حرکت های عظیم دین شود، گفت: باید این فضا تبدیل به یک فرصتی و زیبایی برای تربیت آموزش کسب معرفت و جهاد تبیین شود و پدران و مادران در این زمینه نقش مهم دارند.

به گزارش عصرهمدان؛ حجت‌الاسلام هادی خسروی، از مدرسان سواد رسانه شهرستان اسدآباد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر اسدآباد در این هفته مرداد، تربیت صحیح فرزند را از مهمترین موضوعات دین مبین اسلام و اثرگذار در جامعه برای استحکام بنیان خانواده و جامعه اسلامی دانست و اظهار کرد: حضرت زهرا(س) به عنوان یک مادر نه سال عمر خود را وقف تربیت در جامعه کرد و فرزندانی چون امام حسن(ع)، امام حسین(ع)، حضرت زیینب(س) و ام الکلثوم س را تربیت کرد که اسوه حسنه هستند. البته بعد از شهادت حضرت زهرا(س) حضرت ام البنین(س) هم به عنوان یک مادر مهمترین برنامه زندگی‌اش علاوه بر تربیت فرزندان حضرت زهرا(س)، تربیت علمدار دشت کربلا ابوالفضل العباس(ع) بود‌.

وی با بیان اینکه مهمترین وظیفه خانواده و مادران تربیت در جامعه است، گفت: عنصر تربیت یک عنصر جدا ناپذیر برای حیات زیبای تربیتی بنیان خانواده است که اگر به این دید نگاه بکنیم نگاه تربیتی وظیفه همه ما و به نحوی یک جهاد تبیین است‌.

ابن مدرس سواد رسانه‌ای تربیت و آموزش فضای مجازی و رسانه را عنصری بسیار مهم و جدایی ناپذیر از بنیان خانواده خواند و گفت: اگر موضوع تربیت و آگاه سازی است، آسیب های فضای مجازی و تبدیل کردن این آسیب به فرصت باعث می شود که این حرکت بنیان خانواده مستحکم شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز مهمترین وظیفه هر انسان مسلمان با توجه به استفاده از ظرفیت فضای مجازی این است که در این فضا جهاد تبیین کند، جهاد تبیین هم یعنی آموزش آموزه های مهم دینی و استفاده درست از فضای مجازی.

حجت‌الاسلام خسروی بااشاره به فرمایش رهبر معظم که فرمود: اگر من در جامعه رهبر نبودم قطعاً مسئولیت فضای مجازی کشور را بر دوش می‌گرفتم، گفت: بنابراین مهمترین عنصر در جامعه آخرالزمانی و جامعه ای که تمام دنیا بر حیطه ارتباطات و فضای مجازی می‌چرخد نباید این فضا به یک فضای ولنگار و نامطلوبی برای آسیب و بنیان خانواده و جریان ها و حرکت های عظیم دین شود و باید بر عکس این فضا تبدیل به یک فرصتی به یک زیبایی برای تربیت آموزش کسب معرفت و جهاد تبیین شود.

وی با تأکید بر اینکه جهاد تبیین برگرفته از آموزه های دینی است، افزود: به بعد زندگی امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) نگاه می‌کنیم مهمترین کار این دو بزرگوار در عرصه کربلا جهاد تبیین بود و عرصه کربلا و این جریانات حرکت عظیم سیدالشهدا(ع) را تبیین کردند.

ابن مدرس سواد رسانه‌ای تأکید کرد: امروز ظرفیت فضای مجازی و ابزار آن فرصت خوبی است که بتوانیم بااستفاده از ان و در راستای آموزه های صحیح دینی و جذب جوانان و نوجوانان و خانواده ها و عرصه های تربیتی دینی اخلاقی و فرهنگی و اجتماعی تلاش کنیم.

وی بااشاره به آیه‌ای از قرآن که می‌فرماید:«کسانی که در راه خدا کشته می شوند اینها نه مرده‌اند بلکه نزد خداوند روزی میخورند»، گفت: مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۴ فرمودند اگر مدافعان حرم نبودند ما باید در همدان و کرمانشاه با داعش می جنگیدیم، بنابراین با نگاهی به جریان حرکت دفاع از حریم اسلام و سخن ناب حاج قاسم سلیمانی که گفت:« جمهوری اسلامی ایران حرم اسلام است» اگر نظام اسلامی آسیب ببیند اسلام آسیب می بیند،

وی مدافعین حرم را بزرگترین مدافعین دفاع از حریم مظلوم و مستمندان محروم خواند و گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و حاج قاسم سلیمانی ها و حاج حسین همدانی ها سپاه بین المللی شیعه تشکیل شد تا این سپاه از حریم تشیع و حرمین شرفین امامان و مقدسات در سراسر عالم دفاع بکند، این دفاع جانانه و این جریان عظیم در عرصه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بعد از ۱۴۰۰ سال تشکیل می شود.

حجت‌الاسلام خسروی ادامه داد: حال می بینیم عده ای وطن فروش و خائن و خائن بیت المال و از کسانی که خود را ذخیره انقلاب می‌نامند و دستشان در بیت المال مسلمین کوتاه و غارتگران بیت‌المال هستند، می آیند و می خواهند جریان حرکتی دفاع از حرمین شرفین را زیر سوال ببرند.

وی خاطر نشان کرد: مردم این جریان را فهمیدند اعتقاد دارند و دیده اند که حاج قاسم سلیمانی ها و حاج حسین همدانی ها رفتند تا ارزش‌های ما بماند رفتند تا ناموس ما بماند رفتند تا ارزش های دینی ما بمانند، رفتند و امنیت ما بماند.

این مدرس سواد رسانه‌ای بااشاره به حدیثی از امیرالمومنین(ع) که فرمود بدبخت ترین آن ملت ها کسی است که جنگ را به داخل کشور خودش بیاورد، گفت: آنها رفتند در هزاران کیلومتر آنطرف با استکبار جهانی جنگیدند یزید و یزیدیان عالم جنگیدند تا ما اینجا در آرامش باشیم و همین کسانی که در آرامش هستند و از خائنین فتنه گران قدیم و بی آبرو هستند، میخواهند ارزش های ما را زیر سوال ببرند اما کور خوانده اند ملت ما بیدارند، ملت ما ملت امام حسین است.

وی افزود: این ملت ملتی است که چهل سال در کنار انقلاب اسلامی در کنار ارزش ها سختی‌ها و مشکلات پیرو خط امام و رهبری هستند و پیرو خط امام حسین است و همین فتنه گران لطف خدا روسیاه عالمند. به فرموده امام امت که فرمود به عزت جلال خدا قسم ملت ما از از مردم زمان حجاز در زمان پیغمبر بهترند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب