بیشترین بازدیدها

یادداشت

در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه کبودراهنگ مطرح شد؛

سواد رسانه ای از مهم ترین مهارت های زندگی است

مسئول فضای مجازی سپاه شهرستان کبودرهنگ گفت: سواد رسانه ای یا  Media Literacy‌ نوعی تکنیک عملی و مهارت بسیار ویژه است که در عصر حاضر یکی از مهمترین مهارت های زندگی در جهان تلقی می‌شود و به افراد این توانایی را می‌دهد که تحلیل مناسبی از مطالب منتشر شده در انواع شبکه‌های رسانه ای را داشته باشد.

به گزارش عصر همدان وحید رستمی مسئول فضای مجازی سپاه شهرستان کبودرهنگ در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز با توجه به لزوم آموزش در بستر فضای مجازی اظهار کرد: سواد رسانه ای سوادی است که مهارت تحلیل رسانه را به افراد جامعه آموزش می دهد.

وی در ادامه افزود: تنها سواد رسانه می تواند توانایی تشخیص درست از نادرست از اخبار رسانه ها را به افراد جامعه عطا کند.

وحید رستمی با تحلیل ابعاد سواد رسانه ای در جامعه اضافه کرد: افزایش تحلیل اخبار فیک از اخبار واقعی و تزریق سواد رسانه در جامعه با توجه به سرعت انتقال اطلاعات و اخبار در جهان باعث کنترل اذهان عمومی خواهد شد.

وی با توصیه به خانواده ها گفت:یکی از آسیب های دیگر فضای مجازی عدم مدیریت زمان برای استفاده کودکان و نونهالان از فضای مجازی است که باعث اعتیاد به فضای مجازی می شود.
مدرس سواد رسانه ای شهرستان کبودراهنگ با اشاره به آسیب های بازی های رایانه ای افزود:
پرخاشگری زودرنجی کاهش آستانه صبر و بروز رفتارهای خشونت آمیز از آثار منفی بازی های رایانه ای است.

وی در انتها خاطر نشان کرد: کمرنگ شدن روابط عاطفی و حسنه فرزندان و والدین و افت کیفیت تحصیلی از دیگر آسیب های اعتیاد به فضای مجازی است که لازمه جلوگیری از این آسیب ها حضور در کلاس های فضای مجازی است.

انتهای پیام/ر

آخرین مطالب