بیشترین بازدیدها

یادداشت

با پیگیری ها مشخص و انجام شد؛

تأیید آلوده بودن بخشی از آب یک روستا در تویسرکان/شبکه آبرسانی اشتران نونوار می شود

فرماندار و رئیس آبفای تویسرکان آلوده بودن بخشی از آب اشتران را تأیید کردند و گفتند: تا رفع نهای مشکل، آبرسانی به آن منطقه با تانکر انجام می شود و از آنجا که لوله ها فرسوده شده، بنا بر آن است تا تمام شبکه انتقال آب شرب روستا نونوار شود.

مدتی است که تعدادی از اهالی روستای اشتران در تماس های مکرر خود چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی و یا از طریق فضای مجازی با خبرنگار این مجموعه خبری، از آلود بودن آب شرب بخشی از روستا گلایه دارند و می گویند داد ما را به مسئولان برسانید تا چاره ای برای رفع این آلودگی اندیشیده شود.
صحت و سقم ماجرا را جویا شد و «حسین افشار» فرماندار تویسرکان این ماجرا را که منطقه ای از آب شرب روستای اشتران به دلیل ورود احتمالی آب های سطحی به شبکه آبرسانی فرسوده آلوده شده، تأیید کرد.
او گفت: با این وجود تلاش ما بر این است تا با جذب اعتبار، هرچه سریعتر تمام شبکه آبرسانی این روستا به همت نیروهای اداره آب و فاضلاب شهرستان تعویض شود.
در این باره «مجید یاراحمدی» رئیس آب و فاضلاب تویسرکان هم به خبرنگار رودآور؛ گفت: اینکه بخشی از آب روستا آلوده شده صحت دارد، بنابراین در نخستین اقدام تصمیم بر آن شد تا در آن منطقه مردم از آب لوله کشی به عنوان آب شرب استفاده نکنند تا منشأ این مشکل پیدا و برطرف شود.
وی اظهار کرد: بنابراین تانکرهایی در آن منطقه گذاشته شده وهر روز با تانکرهای سیار آبگیری می شوند و اهالی این منطقه آب سالم و بهداشتی دریافت می کنند.
رئیس آب و فاضلاب تویسرکان با اشاره به اینکه شبکه آبرسانی این روستا بسیار قدیمی و مربوط به دهه ۶۰ است، افزود: لوله ها فرسوده و پوسیدگی آن ها در برخی نقاط باعث ورود آب های سطحی و مانند آن که به طور قطع آلوده هستند شده است.
یاراحمدی تصریح کرد: در ابتدا در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر از لوله های آب شرب آن منطقه تعویض شد، اما به دلیل فرسودگی کل لوله های آن بخش و اینکه آلوده شدن آب بخش های دیگر روستا در آینده محتمل است، چاره ای اساسی اندیشیده ایم، از جمله آن که تعویض کل شبکه آبرسانی یعنی خطوط انتقال شبکه آب از چاه به مخزن و از مخزن به شبکه توزیع آب در دستور کار قرار گرفته و در دست اقدام است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر چاه آبی برای اهالی روستا اختصاص داده شده و قرار است مخزن آب ۵۰۰ متر مکعبی نیز در ماه های آینده برای تأمین آب شرب روستای اشتران ساخته شود.
انتهای پیام/ز

آخرین مطالب