بیشترین بازدیدها

یادداشت

استاندار همدان:

افزایشی در قیمت نان نخواهیم داشت/کنترل سهمیه آرد نانوایی ها با کارتخوان هوشمند

آخرین ویرایش در:
علیرضا قاسمی‌فرزاد گفت: با هرگونه تخلف در چرخه توزیع آرد برخورد می‌شود و ۱۷۲۱ واحد نانوایی در استان مجهز به دستگاه‌های کارتخوان هوشمند شده‌اند.

به گزارش عصرهمدان؛ علیرضا قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان، در جلسه شورای آرد و نان استان همدان، گفت: قیمت نان در سال جاری همان مصوبه سال گذشته است و هیچ گونه افزایش قیمتی در این زمینه نداریم.

وی افزود: آرد بدون افزایش قیمت و با نرخ ثابت بین نانوایی‌های سنتی با قیمت قبل توزیع می‌شود.

استاندار همدان ادامه داد: تشدید بازرسی‌های تخصصی و برخورد با هرگونه تخلف در چرخه توزیع آرد و نیز فروش‌های غیرمجاز و خارج از شبکه در حال انجام است. نظارت و کنترل تعزیرات و مجموعه‌های نظارتی بر نحوه توزیع آرد و نیز شبکه‌های بهداشتی با محوریت شورای آرد و نان، صمت و فرمانداران انجام می‌شود.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه کارخانه تولید آرد مکلف به حمل آرد سهمیه و تحویل تا نانوایی است، گفت: اگر کارخانه در حمل آرد به نانوایی‌ها کوتاهی و یا تاخیری داشته باشد متخلف محسوب شده و سهمیه گندم آن کارخانه قطع خواهد شد و کارخانه دیگری جایگزین می‌شود.

وی تاکید کرد: در راستای اجرای طرح هوشمندسازی نانوایی‌های سراسر استان هزار و ۷۲۱ واحد نانوایی در استان مجهز به دستگاه‌های کارتخوان هوشمند تحت مدیریت بانک سپه شده‌اند.

استاندار همدان اضافه کرد: حدود ۱۳۰ نانوایی بدلیل مشکلات حقوقی و قضایی قادر به نصب این دستگاه نبودند که رفع مشکلات آنها توسط دستگاه‌های مربوطه در دست اقدام است.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: وضعیت استان همدان در نصب دستگاه‌های کارتخوان هوشمند نسبت به سایر استان‌ها مطلوب و قابل قبول گزارش شده است.

وی عنوان کرد: مبنای فعالیت نانوایی‌های استان دستگاه‌های کارت خوان جدید است و کارتخوان‌های قدیمی جمع آوری شده است.

قاسمی فرزاد ادامه داد: نانوایی‌هایی که طبق بررسی‌ها و رصد، دستگاه کارت خوان هوشمند تراکنش ندارند و یا بالاتر از حد مجاز ثبت شده‌اند سهمیه آرد آنها قطع می‌شود.

استاندار همدان در پایان گفت: استانداردهای بهداشتی نان‌های تولیدی، توسط اکیپ های نظارتی شورای آرد و نان، صنعت و معدن و اتحادیه نانوایان بررسی و کنترل شود.

انتهای پیام/

آخرین مطالب