بیشترین بازدیدها

یادداشت

ای سوخته جگران فتنه گر؛

 ابو وهب همچنان حبیب حرم است/حاج حسین سردار بصیرت

آخرین ویرایش در:
روایت دلسوختگی و حریت حبیب حرم، آن سردار فرهنگی جبهه مقاومت، حدیث عاشقی است که به نوشیدن شربت شهادت در شب زیارتی سالار شهیدان ختم شد و چه باک که فتنه گران هنوز هم زخمی بصیرت افزایی حاج حسین در  خاموش کردن فتنه ها هستند و از اسرار شیدایی شورانگیز ابووهب بی اطلاع.

به گزارش خبرنگار عصرهمدان،؛ این روزها بیانیه میرحسین موسوی یکی از سران فتنه در اهانت به سردار شهید همدانی در فضای مجازی منتشر شده، کاری به آن نداریم او از سر لجاجت و عناد چه گفته است، که او را یک ملت می شناسند در فتنه گری. ملت آزادیخواه و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت ایران اسلامی هنوز لکه ننگ رقص و پایکوبی فتنه گران در معرکه عاشورای ۸۸ که از چهره فتنه گران پاک نشده را می بینند و ما را چه باک که برخی برای دیده شدن دست به هر کاری می زنند؛ حتی اهانت به سیدالشهداء(ع). اینان را اگر رها کنیم به گفته مرادشان می خواهند در برابر خدا هم قیام کنند!

در شان ملت آزاده و شهید پرور ایران نیست که چنین افرادی هنوز مجازات نشده اند و بررسی این مطالبه بماند تا بعد.

و اما برسیم به ماجرای سردار شهید همدانی، آن حبیب حرم که در خاموش کردن فتنه ۸۸ سنگ بر پیشانی اش خورد و او علی وارانه با پرتاپ کننده سنگ به گفت و گو نشست و به مانند ارباب بی کفنش تا آخرین لحظه دست از آگاهی بخشی نکشید و آرام آن فرد آشوبگر را صدا زد و در گوشه ای از مظلومیت ولایت گفت، چرا که خوب می دانست تعدادی از آشوبگران آن روزها تنها فریب خورده اند.

بصیرت شهید همدانی در نشان دادن حقانیت اسلام حقیقی در میان غبارغم انگیز فتنه ۸۸ ، مرز حق و باطل را روشن کرد و چه بسیاری با آن روشنگری ها خط و مسیرشان را از فتنه گران جدا کردند و لبیک گویان به رهبرشان حماسه ۹ دی را رقم زدند.

در این باره فاطمه زنگنه، خبرنگار سایت خبری رودآور که نخستین رسانه ای بود که خبر شهادت شهید همدانی را منتشر کرد از گفت و گوهایش با خانواده شهید همدانی، فرماندهان و اقشار مختلف مردم درباره آن شهید وارسته حرف ها به میان می آورد، آنجا که همسر شهید همدانی از بزرگترین خواسته او گفته؛ تبعیت از رهبری و ادامه دادن راه شهدا.

همسرش عنوان کرده که حاج حسین هر آنچه داشت چه جان و چه مال و چه آبرو همه را در راه ولایت و بصیرت افزایی ایثار کرد.

وهب همدانی فرزند این شهید والامقام نیز به خبرنگار رودآور گفت: سردار شهیدمان خود را مدیون خانواده شهدا می دانست و هیچ گاه دیدار با آنان را از یاد نبرد و این موارد را به عنوان یک دوست خوب برای پسرش تشریح می کرد تا در عمل بیاموزد که کار یک بسیجی کار فرهنگی است؛ آگاهی بخشی در جامعه اسلامی.

و اما در توصیف این شهید وارسته همان بس که رهبر انقلاب در همان روزهای نخستین شهادت فرمودند: “این رزمنده‌ قدیمی و صمیمی و پر تلاش، جوانی پاک و متعبّد خود را در جبهه‌های شرف و کرامت، در دفاع از میهن اسلامی و نظام جمهوری اسلامی گذرانید و مقطع پایانی عمر با برکت و چهره‌ی نورانی خود را در دفاع از حریم اهل‌بیت علیهم‌السلام و در مقابله با اشقیای تکفیری و ضد اسلام سپری کرد و در همین جبهه‌ پر افتخار به آرزوی خود یعنی جان دادن در راه خدا و در حال جهاد فی سبیل الله نائل آمد و فضل و رحمت الهی بر او گوارا باد.”

هم اویی که رهبر انقلاب در دوران دفاع مقدس در ماموریت ها به او می گفتند: “برای حفظ شما دعا می کنم.”

«مظاهر مجیدی» فرمانده سپاه انصارالحسین (ع)  از همرزمان شهید همدانی در گفت و گو به خبرنگار عصرهمدان، گفت: سردار همدانی از فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) بود که در آزادسازی خرمشهر در کنار شهید شهبازی نقش ویژه ای ایفا کرد.

وی گفت: سردار شهید همدانی سال ۱۳۹۳ درهجدهمین مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت از خدا خواست: خدایا همرزمان ما به شهادت رسیدند ما را هم توفیق شهادت بده” و در کمتر از یک سال این سردار بزرگ اسلام در میان غم و اندوه به شهادت آن آرزوی دیرینه خود رسید.

«حجت الاسلام مرتضی موحدی» امام جمعه تویسرکان درباره شخصیت شهید همدانی هم اظهار کرد: ائتلاف ایران، سوریه، روسیه و عراق در برابر داعشیان این فرزندان نامشروع و ترویست پرور امریکا را شهدایی چون شهیده سلیمانی و شهید همدانی رقم زدند و داعشیان را به زمین زد.

وی افزود: شهادت سردار همدانی در آن روزها عطش مدافعان حرم را بیش از پیش تقویت کرد تا در راستای آزادی دین و برافراشته شدن پرچم اسلام اعلام آمادگی خود را نشان دهند.

«محمدمهدی مفتح» نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی هم در گفت و گو با خبرنگار عصرهمدان؛ با تأکید بر اینکه شهادت سرلشکر همدانی در راستای استکبار ستیزی و در دفاع از حرم و مبارزه با جریان تکفیری بود، گفت: در زندگینامه این شهید نکات آموزنده ای در دفاع از اسلام و مجاهدت های خالصانه برای جوانان است.

وی ادامه داد: سرلشکر شهید همدانی پس از جنگ نیز در خاموش کردن فتنه ۸۸ نقشی مهمی داشتند و در خط مقدم استکبارستیزی در خارج از مرزهای جغرافیایی و در دفاع از حرم حضرت زینب(س) نیز حضور داشت و در این راستا بود به به مقام ارزشمند شهادت نائل شد.

مفتح عنوان کرد: تلاش خالصانه و صادقانه سرلشکر شهید همدانی درس بزرگی برای جوانان و علاقمندان به اسلام  و نهضت اسلامی است و  روزی زندگینامه و فداکارای های وی منتشر شود به طور قطع با ثبت آن در تاریخ نکات آموزنده ای در تمای لحظات زندگی وی به دست جوانان می رسد که مایه افتخار ایران اسلامی است.

«سعید سعیدی» فرمانده اسبق سپاه ناحیه تویسرکان هم به خبرنگار عصرهمدان؛ گفت: ویژگی بارز سردار شهید حسین همدانی ولایتمداری و مدافع اسلام بودن است و به حقیقت این سردار شهید راه نابودی جریان تکفیری را باز کرد.

وی تصریح کرد: سردار شهید حسین همدانی از نخبه های فرماندهان هشت سال دفاع مقدس بود، که با روحیه استکبارستیزی و ولایتمداری خود در راستای دفاع از اسلام، انقلاب و الگوسازی برای ایجاد وحدت در بین نیروی های سوری برای مقابله با جریان تکفیری و گروه تروریستی داعش تلاش های بیشماری انجام داد.

«غلامرضا فریدونی» مدیرمسئول روزنامه «همدان سلام» درگفت و گو با خبرنگار عصرهمدان؛ گفت: شهید همدانی رمزهای عالم هستی را پیدا و درک کرده بود که رمز این جهان بر محور امام حسین(ع) می چرخد و به این دلیل تمام هم و غمش به نوعی خدمت در دستگاه اهل بیت(ع) بود.

فریدونی افزود: شهید همدانی شخصیتی ذوالابعاد بود، به طوری که جلوه مقتدر نظامی که درجنگ های نامتقارن باید داشته باشد را داشت و این تجربه های فراوان را در هشت سال دفاع مقدس در جبهه ها و قبل از آن در ناامنی های کردستان به دست آورده و یک نیروی بسیار ماهربود.

وی همچنین با بیان اینکه یکی از علاقه مندی های شهید همدانی در حوزه خدمت و برگزاری روضه هیئت رزمندگان بود، اظهار کرد: شهید همدانی علاقه بسیاری به برگزاری و یاحضور در مجالس روضه اهل بیت(ع) داشت و مؤسس هیئت رزمندگان بود و تا این اواخر هم رییس هیئت امنای رزمندگان.

مدیرمسئول روزنامه «همدان سلام» افزود: این عشق و ارادت شهید همدانی به سید و سالار شهیدان را می توان در همین آخرین سفر وی کربلا مشاهده کرده و حضور او در پیاده روی اربعین حسینی(ع)، آن همه دلدادگی به حرکت درمسیر سیدالشهداء انگیزه استوار حاج حسین برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) شد تا او به عنوان یک نیروی مستشاری در سوریه خود را خادم اهل بیت (ع) بداند و برای دفاع از حرم در معرکه آتش باشد.

به گزارش عصرهمدان؛ «سردار شهید حسین همدانی» یکی از فرماندهان قدیمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی و از بنیانگذاران سپاه همدان بود و مدتی نیز فرماندهی لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله را برعهده داشت. این شهید والا مقام که از مستشاران ارشد نظامی ایران در دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) بود، پنج شنبه شب ۱۶ مهر ماه سال ۱۳۹۴ در سوریه به شهادت رسید. حال چه باک که فتنه گری بیاید و حرفی بزند و برود آن هم برای دیده شدن!

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب