بیشترین بازدیدها

یادداشت

تبلور شور و شعور حسینی در ملایر؛

بخشش قاتل فرزند به عشق اهل‌بیت در روز تاسوعا توسط پدر ازندریانی/ مکتب عاشورا درس آزادگی و بخشش می‌دهد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله نجفی مقدم گفت: در مراسمی که در روز تاسوعای حسینی در شهر ازندریان با حضور امام‌جمعه این شهر و عزاداران و دسته عزای امام حسین(ع) پدر ازندریانی از قاتل فرزند خود درگذشت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله نجفی مقدم، مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهمدان؛ با اشاره به بخشش قاتل توسط پدر ازندریانی در روز تاسوعای حسینی اظهار کرد: هم‌زمان با روز تاسوعای حسینی پدر ازندریانی از قاتل فرزند خود درگذشت.

وی افزود: در مراسمی که در روز تاسوعای حسینی در شهر ازندریان با حضور امام‌جمعه این شهر و عزاداران و دسته عزای امام حسین(ع) از این پدر درخواست عفو و بخشش قاتل فرزندش را کردند.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر این پدر ازندریانی به عشق آقا ابوالفضل(ع) و حضرت علی‌اصغر(ع) و با طنین ندای لبیک یا حسین از قاتل فرزندش درگذشت و آن را از چوبه دار نجات داد و حکم اعدام اجرا نشد.

وی بابیان اینکه این اقدام نشان از تبلور شور و شعور حسینی است تصریح کرد: این اقدام پدر ازندریانی نشان از شور و معرفتی است که مردم نسبت به اعتقادات و خاندان اهل‌بیت(ع) دارند.

حجت‌الاسلام نجفی مقدم بیان کرد: شیعیان درس گذشت و عفو و بخشش را از روز عاشورا و برخورد امام حسین(ع) با حر ابن یزید ریاحی فراگرفته‌اند و هرچند حر راه را بر کاروان امام بست اما مرود بخشش قرار گرفت.

وی بابیان اینکه سرتاسر عاشورا پر از درس برای مسلمانان است، تاکی کرد: با این اقدام روحیه عفو و گذشت در عاشقان، خادمان و نوکران در ملایر نمایان‌تر شد.

انتهای پیام/گ

آخرین مطالب