رئیس کل دادگستری استان همدان:

جلوی فعالیت معادن مخرب محیط زیست گرفته شود

آخرین ویرایش در:
رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: هرچند اشتغالزایی مهم است، اما اگر فعالیت معدنی به محیط زیست به ویژه آب شرب آسیب برساند باید جلوی فعالیت آن معدن گرفته شود.

به گزارش عصرهمدان؛ محمدرضا عدالتخواه در شورای حفظ حقوق بیت المال، گفت: ارگان های مربوطه باید تعیین کنند که دقیقا چه تعداد معدن مجوز دار در سطح استان فعالیت دارند و میزان برداشت مجاز، عرصه، زمان و مدت برداشت به صورت جز به جز مشخص شود.

وی اظهار کرد: هرچند اشتغالزایی مهم است اما اگر فعالیت معدنی به محیط زیست به ویژه آب شرب آسیب برساند باید جلوی فعالیت آن معدن گرفته شود.

همچنین حسن خانجانی موقر دادستان همدان نیز در این جلسه بر بررسی علت عدم تشکیل کمیسیون موضوع تبصره ۲ بند ۳ ماده ۹۹ قانون شهرداری در استان و ضرورت راه اندازی سریع آن توسط استانداری تاکید کرد.

وی به برخی دستگاه های اجرایی استان به جهت عدم انجام به هنگام مأموریت های قانونی تذکر داد.

این مقام مسئول قضایی از بررسی موضوع ساماندهی حفاظت از منابع طبیعی و معدنی منطقه ارزانفود و مناطق پیرامونی آن خبر داد و تصریح کرد: در این خصوص مقرر شده تا معاون عمرانی استاندار با تشکیل کارگروهی در این باره بررسی های بیشتری داشته باشد و نتیجه را در اسرع وقت برای تصمیم گیری نهایی به شورا تحویل دهد.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب