بیشترین بازدیدها

یادداشت

مراسم رونمایی از کتاب “جز زیبایی ندیدم” در باغ موزه دفاع مقدس همدان+ تصاویر

مراسم رونمایی از کتاب “جز زیبایی ندیدم” در باغ موزه دفاع مقدس همدان برگزار شد. این کتاب خاطرات تلخ و شیرین روزهای سخت و طاقت فرسای سال های اسارت آزاده سرافراز جانعلی حسنخانی به قلم نوجوان بسیجی محمد سجاد حاجیلونی در چهارده فصل گرداوری شده است.

به گزارش عصرهمدان؛ روز گذشته در باغ موزه دفاع مقدس، از کتاب جز زیبایی چیزی ندیدم، با حضور استاندار همدان رونمایی شد.

این کتاب خاطرات تلخ و شیرین روزهای سخت و طاقت فرسای سالهای اسارت آزاده سرافراز جانعلی حسنخانی به قلم نوجوان بسیجی محمد سجاد حاجیلونی در چهارده فصل گرداوری شده است.

در این مراسم حسنخانی از روزهای سخت اسارت و بی اطلاعی خانواده و همسرش از سرنوشت خود گفت، از استقامت رزمندگان و ظلم افسران رژیم بعث عراق در حق آنان گفت.

حسنخانی، هنوز بعد از سی و چند سال از آزادی اش بغض در گلویش بود و صدایش لرزان.

وی در این کتاب، دوران کودکی و نوجوانی و روزگار جوانی و روزهای سرد پایانی رژیم پهلوی و روزهای آغازین انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی را روایت می کند.

ادامه این کتاب به عملیات کربلای چهار و رشادت و از جان گذشتگی رزمندگان غواص و داستان اسارت خود در سال ۱۳۶۵ می پردازد.

حسنخانی در باره نوشتن خاطرات سالهای اسارت خود می گوید: بعد از آزادی و شاغل شدن در بنیاد شهید وقت مناسبی برای این کار نداشتم اما بعد از بازنشستگی در مراسمی با نوجوان بسیجی محمد سجاد حاجیلونی آشنا شدم و با دیدن ذوق و شوق وی برای ثبت خاطرات رزمندگان، مشغول شدم.

در این مراسم محمد سجاد حاجیلویی گفت: برای ما متولدین دهه هشتاد تصور روزهای سخت دفاع مقدس شاید غیرممکن باشد، اما رزمندگان و آزادگان عزیز می توانند با ثبت خطرات خود، آن روزها را در ذهن ما تداعی کنند.

انتهای پیام/ ط

آخرین مطالب