بیشترین بازدیدها

یادداشت

استاندار همدان در نشست خبری با اصحاب رسانه:

۲۴ هزار میلیارد تومان، دستاورد سفر رئیس جمهور به همدان/توجه به تقسیمات کشوری در سفر های استانی

ظهر امروز نشست خبری استاندار همدان به همراه معاونان خود در نشستی خبری با حضور اصحاب رسانه، دستاورد های سفر رئیس جمهور به استان همدان را تشریح کرد.

به گزارش عصرهمدان؛ علیرضا قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان ظهر امروز در نشست خبری پیرامون دستاوردهای سفر ریاست جمهور اظهار کرد: سی‌امین سفر استانی ریاست محترم جمهور به استان همدان انجام و بدل به سفری ماندگار و تاریخی شد.

وی افزود: آنچه در این سفر برای رئیس جمهور حائز اهمیت بود این بود که مردم دارالمجاهدین حماسه بزرگی آفریدند و استقبال باشکوهی از ایشان داشتند.

استاندار همدان اضافه کرد: البته آیت‌الله رئیسی به جهت شخص خود نسبت به این حضور خرسند نبودند بلکه این اتفاق معنا و مفهوم خاصی داشت یعنی مردم همدان با وجود مشکلات همواره در صحنه هستند و پیوند آنها با آرمان‌های انقلاب ناگسستنی است و با دولت سیزدهم برای گسترش عدالت، همسو هستند.

قاسمی فرزاد ادامه داد: رییس جمهور با این جمله این خرسندی را وصف کردند و فرمودند «استان همدان همانطور که تصور می‌کردم بود»

وی با بیان اینکه در این سفر شاهد شور و نشاط خاصی در استان بودیم، گفت: یکی از دستاوردهای مهم این سفر آشنایی نزدیک رییس محترم جمهور با مسایل و مشکلات مردم بود.

استاندار همدان اظهار کرد: در سفرهای استانی توجه یکسان به تقسیمات کشوری است و در استان همدان نیز وزرا و معاونان در همه شهرستان‌ها حضور به هم رساندند.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: آیت‌الله رئیسی سفری به پایگاه نوژه داشت و از نزدیک زحمات و تلاش‌های فرزندان وطن را در این مجموعه مشاهده کرد و با کارکنان و خانواده آنها دیدار کرد. فرازی از سخنان رئیس جمهور در پایگاه نوژه این بود که اگر بدخواهی فکر تعرض به کشور داشته باشد پشیمان خواهد شد و این پیام روشنی به جهان داشت.

وی با بیان اینکه دیدار آیت‌الله رئیسی با مردم کبودراهنگ حائز اهمیت بود، عنوان کرد: دیدار سرزده و غیرمترقبه ایشان هم در روستای کردآباد که هیچ بیکاری در این روستا وجود ندارد و حضور در منزل یکی از خانواده‌های شهدای این روستا نیز در خور توجه است.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: خوشبختانه وحدت و انسجام خوبی هم بین مسئولان استان وجود دارد و قدردان هستیم. خوشبختانه در این سفر کوچکترین حاشیه‌ای به برکت نیروهای امنیتی نداشتیم.

استاندار همدان تصریح کرد: اصحاب رسانه نیز به خوبی رویدادهای این سفر پر خیر و برکت را داشتند و آینه شفاف و روشنی از استان را برای جهان مخابره کردند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط سهل و آسان بین مردم و رئیس جمهور و معاونین ایشان و وزرا از دستاوردهای این سفر است، اظهار کرد: در سال‌های دور وقتی مقامات کشوری به استان می‌آمدند مردم برای ارتباط‌گیری سختی زیادی می‌کشیدند اما این دوره با همت نهاد ریاست جمهوری، همه درخواست‌های مردمی به موقع جمع‌آوری شد.

وی گفت: از دو ماه پیش مرکز ارتباطات مردمی در دو مرکز استانداری و علوم پزشکی با حضور ۸۰۰ نفر از کاربران شکل گرفت و ۲۰۰ سیستم برخط آنلاین برای پاسخگویی نیز راه‌اندازی شد تا درخواست‌های مردم جمع‌آوری شود.

استاندار همدان اضافه کرد:  ۲۸ جلسه برای بررسی عملکرد دستگاه‌های استان با حضور بازرس رئیس جمهور و هفت دیدار مردمی با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور برگزار شد. ایجاد مراکز مردمی در برخی از مناطق شهری و استقرار سه خودرو برای دریافت درخواست‌های مردمی انجام شد. به ۱۵ نفر بازرس آموزش داده شد تا گزارش‌هایی از ۲۷ مرکز تهیه شود و نظارت لازم را هم داشته باشند.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه ۴۰ هزار و ۶۵۶ تماس مردمی با مرکز سامد برقرار شد، گفت:  ۳۷ هزار و ۴۳۶ مورد درخواست‌هایی بود که ثبت و شماره ثبت برای افراد ارسال شد. ۲۵ هزار و ۶۵۶ نامه مردمی ثبت شد. ۵۸ هزار و ۲۳۶ درخواست مردمی ثبت شده و در مدت یک روز به دستگاه‌های ذی ربط برای رسیدگی ارجاع شد.۷۱ هزار و ۴۳۳ مجموع درخواست‌ها و نامه‌ها بود که تماس ارتباط مردمی هم اضافه شد.

وی ادامه داد: تقریبا بیش از ۶ ماه قبل از سفر رئیس جمهور بررسی از استان انجام و پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان شناسایی و برای هر پروژه یک فرم گزارش کاربر تهیه شد. با توجه به کثرت پروژه‌ها، پروژه‌های بالای ۵۰ درصد پیشرفت احصاء و بررسی و در مدت دو ماه با دقت کار انجام شد.

قاسمی فرزاد عنوان کرد: اقدام خوب حوزه معاونت عمرانی کار را برای همکاران مجموعه نهاد آسان کرد که واقعا اقدام کم‌نظیری بود و پروژه‌ها را مرتب در اختیار آنها قرار دادیم.

وی افزود: طبق این اقدام نهاد ریاست جمهوری ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات را واجد شرایط دانستند.

قاسمی فرزاد اضافه کرد: بسیاری از پروژه‌ها خارج شد اما با پیگیری صورت گرفته ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه برای استان تعریف شد. با جلسات مختلف مجموع مصوبات و اعتبارات بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد تومان مشتمل بر ۱۷۹ طرح مورد تایید قرار گرفت.

طرح هایی که استاندار همدان به تشریح آن ها پرداخت به شرح ذیل بود:

 • در این سفر ۱۳ طرح در مجموعه آموزش و پرورش مورد تصویب قرار گرفت که ۸۷۵ میلیارد تومان اعتبار داشت.
 • در حوزه پایش و امنیت استان ۶۱ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات الکترونیکی مورد تصویب قرار گرفت. مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع ایجاد و توسعه و ارتقای پوشش  تلفن همراه در روستاهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت مورد توجه قرار گرفت.
 • در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۲ طرح بالغ بر یک‌هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار مورد تصویب قرار گرفت. تکمیل بیمارستان اکباتان، مرکز جامع سرطان، بیمارستان رزن و ملایر از مهمترین این پروژه‌ها بود.
 • در حوزه جهاد کشاورزی که رتبه سوم اعتبارات را دارد ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد.
 • در حوزه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی سه طرح با ۱۴۳ میلیارد تومان تعریف شد.
 • در مجموعه وزارت دادگستری ۶ طرح با ۴۷ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.
 • در حوزه وزارت راه و شهرسازی که رتبه اول اعتبارات را دارد، ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت که مهمترین آن چهارخطه کردن محور همدان و علیصدر است.
 • در حوزه وزارت صمت ۳۸۴ میلیارد اعتبار  برای منطقه ویژه جهان آباد و تصفیه‌خانه فاضلاب شرکت شهرک‌های صنعتی و انتقال پساب برای استان تخصیص یافت.
 • وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۲۲ طرح داشت که ۳۴۶ میلیارد تومان برای طرح‌ها اختصاص یافت.
 • وزارت فرهنگ و ارشدد اسلامی ۱۲ طرح داشت که ۳۰۴ میلیارد تومان تخصیص یافت. کتابخانه استاندارد اسدآباد و کتابخانه مرکزی همدان تکمیل خواهد شد.
 • در حوزه نیروی انتظامی و شهرداری ۱۲۰ میلیارد تومان برای چهار طرح تخصیص یافته است.
 • در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ۱۵۰ میلیارد تومان تخصیص یافت. به طور ویژه در راستای کمک به ثبت جهانی مجموعه هگمتانه اعتبار تخصیص داده شد.
 • وزارت نفت ۶ پروژه را با ۲۵۳ میلیارد تومان اعتبار کمک کردند.
 • در وزارت نیرو به عنوان دومین دستگاه دارای بیشترین اعتبار برای استان،  ۱۹ طرح با ۲ هزار و ۲۴۶ میلیارد تومان تصویب شد.
 • در حوزه وزرش و جوانان بیش از ۹ میلیارد تومان و بنیاد شهید ۲۵ میلیارد تومان برای مرمت گلزار شهدا و واگذاری زمین برای مجتمع زمین توانبخشی ایثار اعتبار دریافت شد.
 • در حوزه معاونت امور زنان و خانواده ۲۳ میلیارد تومان اعتبار برای احداث بازارچه صنایع دستی بانوان و چند طرح دیگر داریم.
 • معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور چهار طرح با ۵۵ میلیارد تومان اعتبار دارد.
 • محیط زیست هم یک پروژه با ۲۶ میلیارد تومان برای تکمیل سامانه پایش آلودگی هوا دارد.
 • دو طرح ۴۳۰ میلیارد تومان در حوزه بازنگری و اجرای طرح هادی روستایی مورد تصویب قرار گرفت.
 • برای کمیته امداد امام(ره) نیز دو طرح با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شده است.
 • ۳۰ میلیارد تومان به بنیاد حفظ و آثار و نیز بنیاد مستضعفان تعلق گرفت.
 • برای ستاد فرمان امام(ره) ۲۶ میلیارد تومان، سازمان زندان‌ها ۲۵ میلیارد تومان، هلال احمر ۴۰ میلیارد تومان و سازمان صدا و سیما ۱۲۰ میلیارد تومان، سازمان بهزیستی ۱۰ میلیارد تومان، سازمان بسیج سازندگی ۳۸ میلیارد تومان اختصاص یافت.
 • ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش صنایع، کشاورزی و… با ۱۹۶ طرح نیز تصویب شد.

استاندار همدان در پایان با بیان اینکه جمعا ۲۴ هزار میلیارد تومان دستاورد این سفر برای استان بود، گفت:‌ پیگیر اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری هستیم و روز گذشته جلسه‌ای با معاون اجرایی رئیس جمهور در این زمینه داشتیم.

انتهای پیام/

آخرین مطالب