بیشترین بازدیدها

یادداشت

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان:

جشنواره تئاتر و عکس بسیج در استان همدان برگزار می شود

امیر ترکاشوند، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان از برگزاری جشنواره سراسری تئاتر و عکس بسیج با رویکردی متفاوت و جدید خبر داد.

به گزارش عصرهمدان؛ سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج با عنوان (سودای عشق) و همچنین پنجمین جشنواره دوسالانه (عکس نور) به صورت سراسری در کشور که بخش استانی آن در تئاتر به دبیری فواد ابراهیمیان و در عکس به دبیری لیلا یوسفی در مهرماه سال جاری برگزار می شود.

امیر ترکاشوند، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان با اعلام این خبر افزود: این جشنواره با رویکردی جدید و با تکیه بر نشاط اجتماعی و ژانر کمدی و تراژدی و نیز در عکس با تکیه بر محور “خانواده من” با موضوعات متنوع نسبت به سنوات قبل اجرا می گردد.

ترکاشوند با اشاره به حمایت بسیج هنرمندان از هنرمندان استان اظهار داشت: جشنواره تئاتر ابتدا در سطح استانی با دریافت آثار نمایشی در دبیرخانه استان و بعد از داوری و انتخاب برترین ها به مرحله کشوری راه پیدا می کنند و در بخش عکس فقط با فراخوان و اطلاع رسانی در بین عکاسان و علاقمندان در سطح استان مستقیماً در دبیرخانه کشوری با حمایت سازمان بسیج هنرمندان کشور شرکت و در مرحله داوری قرار می گیرند.

وی ادامه داد: گروه های منتخب استانی در بخش تئاتر، پس از راه یابی به مرحله کشوری مورد حمایت بیشتری قرار می گیرند که تا کنون این حمایت مالی از گروه های نمایشی در سنوات قبل کم سابقه بوده است.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان در خصوص برگزاری بخش های این جشنواره اظهار داشت: نمایش صحنه ای،خیابانی و میدانی و نمایشنامه نویسی سه بخش این جشنواره است که بخش های صحنه ای و خیابانی ابتدا به صورت استانی برگزار می شود و شرکت کنندگان برای راه یابی به مرحله کشوری حتما می بایست در این مرحله شرکت داشته باشند، اما بخش نمایشنامه نویسی آثار توسط دبیر خانه استانی جمع آوری و به دبیرخانه کشوری ارسال می گردد. همچنین در جشنواره عکس بسیج در ۳ بخش : ۱_حرفه ای قرار دادی، ۲_حرفه ای غیر قراردادی ۳_ بخش ویژه عمومی برگزار می گردد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به آدرس اینترنتی سایت سازمان www.7honar-hmd.ir مراجعه و بعد از مطالعه دقیق اقدام به شرکت در مهلت های تعیین شده نمایند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب