بیشترین بازدیدها

یادداشت

مهمانی دیار اطلسی ها با حضور دولت سیزدهم؛

دولت با تمام وجود در خدمت مردم است/لزوم گسترش اقتصاد روستا در همدان/دست رانت خواران و مفسدان از سازمان های اداری قطع می شود

آخرین ویرایش در:
آیت الله رئیسی در جمع مردم همدان گفت: مسئله آب مردم استان همدان را رنج می‌دهد و به مسئولان استان و مدیران مربوطه تأکید شده که کار آبرسانی به استان را با جدیت ظرف دو ماه آینده به سامان برسانند.

به گزارش عصرهمدان؛ سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه برای برگزاری سی امین سفر استانی دولت، با استقبال نماینده ولی فقیه در استان ،امام جمعه همدان ، استاندار و جمعی از مسئولین استانی وارد مرکز استان همدان شد.

دیدار با نخبگان استان، دیدار با اقشار مختلف مردم، ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، برگزاری شورای اداری، بازدید از برخی پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی و خدماتی و برگزاری نشست خبری در پایان سفر از مهمترین برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس‌جمهور به همدان است.

رئیسی در دیدار با جمعی از آحاد مختلف مردم استان همدان گفت: مردم مومن و مجاهد همدان که دارالمومنین و دارالمجاهدین دور رمز موفقیت این شهر و دیار ایمان اعتقاد و باور به خداست همچنین محاهدت در راه حق دو وصف مردم این سامان است.

وی افزود: همدان مهد مردان و زنان فرهیخته ای است که در طول تاریخ نام آور شدند. چهره های نامدار مانند باباطاهر و بوعلی. بزرگانی از علما و فلاسفه که در جهان اسلام تاثیرگذار بودند. رشادت و فداکاری افرادی که در دفاع مقدس جان فشانی کردند.

رئیسی ادامه داد: سالهای ۶۱ و ۶۲ خدمتگزار مردم همدان بودم و یاد شهدا را گرامی می داریم، استان همدان در دفاع مقدس و بمباران هایی که شبانه روز مروم همدان را تهدید می کرد خوش درخشید و بصیرت مردم همدان دشمن را نا امید کرد.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: امروز تکلیف همه ما آن است که مجاهدان ایثارگران و سلحشوران دین خود را ادا کنیم و امروز عرصه ابتلا و امتحان بزرگ است که شهدا قبول شدند و خانواده های آنها نیز با صبر نمره آوردند.

وی گفت: باید در این ابتلای بزرگ یعنی خدمت به مردم و نهراسیدن در برابر تهدیدها تلاش کنیم، امروز خداوند ظرفیت های خوبی به ما اعطا کرده و آن زنان و مردان مجاهدی هستند که پشتیبان نظام هستند.

رئیسی تاکید کرد: در این چهل سال تلاش های زیادی صورت گرفته است، اما با همه تلاش ها کارهای زیادی باید انجام شود از جمله مسائل، مساله آب است که به مسئولین تاکید شده بصورت جدی آن را دنبال کنند، چراکه این کار ۱۷ سال با تاخیر صورت گرفته است.

رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: حداکثر ظرف دو ماه آینده مساله آب به سامان می رسد.

رییسی گفت: امروز تولید کشاورزی و فعال بودن صنایع از مسایل محوری است اگر واحدهای صنعتی تعطیل هستند باید به چزخه تولید باز گردند، چرا که تمام این ها باعث اشتغال بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: ایجاد ۲۷۰۰۰ شغل در دستور کار دولت است و همه بخش ها باید برای ایجاد و فعال کردن تولید و اشتغال فعالیت کنند. باید خط تولید افزایش پیدا کرده، منابع آب مدیریت و الگوی کشت نیز اصلاح شود.

آیت الله رئیسی اظهار کرد: باید حدود ۴۰۰۰۰شغل در سال جدید باید ایجاد شود تا بخش بیکاری حل شود و در حوزه مسکن نیز مشکلات فراوانی وجود دارد که باید حل شود و در این سفر ایجاد مسکن با همکاری خود مردم و تشکیل تعاونی کار دنبال شود.

وی افزود: مردم آمادگی دارند که در ساخت مسکن به دولت کمک کنند ، لذا دادن زمین و تسهیلات به اقشار نیازمند با فوریت هر چه تمام تر برطرف شود.

رئیس قوه مجریه ادامه داد: در حوزه شهرها و شهرستانها اراضی وجود دارد که باید از آنها استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: امروز اصلاحاتی که در حوزه های اقتصادی اتفاق افتاد و ایستادگی مردم دشمن را ناکام کرد، امروز عرصه خدمتگزاری باز است و با اخلاص و مردمداری انجام می شود.

انتهای پیام/آ

آخرین مطالب