فرماندار نهاوند مطرح کرد؛

لزوم فرهنگ سازی برای ترغیب به ازدواج و فرزندآوری

آخرین ویرایش در:
فرماندار نهاوند گفت: در وقایع چهارگانه امروز باید به موضوع افزایش ازدواج و فرزند آوری توجه ویژه تری شود.

به گزارش عصر همدان، جلسه شورای هماهنگ ثبت وقایع چهارگانه شهرستان نهاوند به ریاست فرماندار نهاوند و با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار بخشداران وسایر دستگاه های اجرایی برگزار شد.

ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند در این جلسه اظهار کرد: دستگاه های متولی امور ثبت وقایع حیاتی با هماهنگی و هم افزایی سطح عملکردی خود را ارتقاء دهند.

وی اظهار داشت: کاهش جمعیت مولد و جوان کشور می تواند آسیب ها و هزینه های جبران ناپذیری ایجاد کند.

فرماندار نهاوند افزود: متاسفانه سیاست های غلط در حوزه جمعیت در ادوار گذشته موجب تاثیر سوء فرهنگی بر جامعه شده و امروز نیز آثار آن را لمس می کنیم.

وی ادامه داد: در وقایع چهارگانه امروز باید به موضوع افزایش ازدواج و فرزند آوری توجه ویژه تری شود.

احمدوند افزود: بر اساس رهنمود های ائمه معصوم(ع)، تاکیدات رهبری فرزانه انقلاب اسلامی و سیاست های ابلاغی ریاست جمهور و همچنین تسهیلگری مجلس شورای اسلامی باید دستگاه های متولی از ظرفیت های موجود بهره گیری کنند و جامعه هدف خود را با موارد یاد شده آگاه کنند.

وی بیان داشت: سازمان تبلیغات اسلامی با استفاده از شبکه تبلیغ روحانیون و آموزش و پرورش با استفاده معلمین پرورشی نسبت به تبیین موضوع ازدواج و فرزند آوری ورود جدی کنند.

فرماندار نهاوند گفت: امروز جنگ روانی دشمن علیه ایران اسلامی موجب تغییرات مضر در سبک زندگی مردم شده لذا باید با تمام توان در عمل به جنگ با امپراطور های رسانه ای دشمن برویم.

وی ادامه داد: در این راستا نباید منتظر تکلیف و دستور باشیم؛ باید آتش به اختیار در زمینه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و غیره که توان و ظرفیت وجود دارد کار کنیم.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب