تکرار صورت مسئله و جلساتی که بی نتیجه اند؛

کشتارگاه دام اسدآباد همچنان در بلاتکلیفی

آخرین ویرایش در:
سال ۹۵ کشتارگاه دام اسدآباد که فعالیت خود را از سال ۹۱ آغاز کرده بود، به دلیل عدم رعایت مسائل زیست‎ محیطی با حکم قضایی تعطیل شد و قصابان را برای ذبح دام و مردم را برای خرید گوشت قرمز با قیمت مناسب با چالش و مشکلات عدیده‌ای روبرو کرد. مدت هاست که موضوع کشتارگاه اسدآباد و مشکلات قصاب ها برای ذبح و کشتار دام و خرید گوشت قرمز از سوی مردم با قیمت بالاتر از مناطق دیگر استان در جلسات مختلف و البته از این رسانه به کرات مطالبه شد و گویا مسئولان به جزء تکرار صورت مسئله حرفی برای گفتن نداشتند.

به گزارش عصرهمدان؛ چندی پیش مدیرکل دامپزشکی استان همدان با فرماندار اسدآباد در محل فرمانداری دیداری داشته که کانال منتسب فرمانداری به چند و چون صحبت و تصمیمات مسئولان نپرداخته و تصمیم خاصی از این نشست مخابره نشده است.

سال ۹۵ کشتارگاه دام اسدآباد که فعالیت خود را از سال ۹۱ آغاز کرده بود، به دلیل عدم رعایت مسائل زیست‎ محیطی با حکم قضایی تعطیل شد و قصابان را برای ذبح دام و مردم را برای خرید گوشت قرمز با قیمت مناسب با چالش و مشکلات عدیده‌ای روبرو کرد. این درحالی است که بنا به قول یکی از فرمانداران سابق(حسین افشاری) تعطیلی کشتارگاه بدون انتخاب جایگزین اقدامی غلط بوده است.

از سال ۹۵ تاکنون بارها موضوع کشتارگاه اسدآباد و مشکلات قصاب ها برای ذبح و کشتار دام و خرید گوشت قرمز از سوی مردم با قیمت بالاتر از مناطق دیگر استان در جلسات مختلف و البته از این رسانه مطالبه شد و گویا مسئولان به جزء تکرار صورت مسئله حرفی برای گفتن نداشتند.

این درحالی است که حسین افشاری، فرماندار سابق اسدآباد که این روزها در تویسرکان مشغول خدمت است، در یک خبر امیدبخش به مردم تویسرکان در سوم تیرماه از افتتاح و آغاز به کار کشتارگاه این شهر بعداز ۳ سال انتظار خبر می‌دهد. حال اسدآباد از سال ۹۵ با تعطیلی یک کشتارگاه تنها در تکرار صورت مسئله از سوی مسئولان در جا می‌زند.

البته ناگفته نماند چندین بار با ورود بخش خصوصی در این زمینه سنگ اندازی های صورت گرفت که ورود بخش خصوصی در این امر را دلسرد کرده است.

و اما روزهای گذشته بنا به تصاویر و خبر منتشر شده در کانال منتسب به فرمانداری، محمودرضا رسولی، مدیرکل دامپزشکی استان همدان با حسینعلی شرکایی فرماندار اسدآباد دیداری داشته و باید دید که خروجی این جلسه چه بوده است؟

آیا موضوع کشتارگاه دام اسدآباد بازهم تکرار شده و نتیجه ای حاصل شده است یا خیر؟ آیا دامپزشکی همچنان بر تعطیلی این کشتارگاه اصرار دارد و مسئولان در این شهر برنامه ای برای این امر دارند؟

در انتظار پاسخ فرماندار و ورود حداقلی به موضوع کشتارگاه دام اسدآباد هستیم.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب