بیشترین بازدیدها

یادداشت

در مراسم تودیع معارفه دانشگاه علوم پزشکی اسدآباد مطرح شد:

اجرای ۵۰۰ پروژه عمرانی در حوزه بهداشت و درمان استان همدان

رییس دانشگاه علوم پزشکی اسدآباد با بیان اینکه باید بپذیریم که تحریم ها بخشی از حوزه های بهداشت و درمان را تحت تأثیر خود قرار داده است، افزود: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت ۵۰۰ پروژه عمرانی در استان انجام شده است.

به گزارش عصرهمدان؛ ظهر امروز در مراسمی بهنام رضا مخصوصی به عنوان سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی اسدآباد معرفی شد.

در این مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوعلی سینا همدان با اشاره به شرایط ویژه کشور، اظهار کرد: باید دولت از مدیران باتجربه در حوزه بهداشت و درمان استفاده کند و امروز زمان آزمودن و خطا نیست.

وی با بیان اینکه باید بپذیریم که تحریم ها بخشی از حوزه های بهداشت و درمان را تحت تأثیر خود قرار داده است، افزود: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت ۵۰۰ پروژه عمرانی در استان انجام شده است.

۵۰۰ پروژه عمرانی در اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان
حیدری مقدم اذعان داشت: شهرستان اسدآباد تا ۳۰ سال آینده نیاز به زیرساخت ندارد چرا که از همه زیرساختها مبراست.

وی با اعلام اینکه بخواهیم با ابزار دیروز امروز را مدیریت کنیم، نمی‌شود، گفت: به فرض مثال در حال حاضر مصرف نمک در جامعه ۱۲ گرم است که باید این میزان به ۳ درصد در جامعه برسد، چرا که با کاهش مصرف آن ۵۰ درصد سکته های قلبی کاهش پیدا می‌کند و البته باید نگاه مان را از درمان به سمت بهداشت پیش ببریم.

وی با بیان اینکه دانشکده علوم پزشکی اسدآباد روز به روز در حال رشد است، گفت: ما در استان در کنار این دانشکده هستیم تا توسعه پیدا کند و هرگونه خدماتی در زمینه آموزشی و بهداشتی داشته باشند، ارائه خواهیم داد.

میزان مصرف نمک باید از ۱۲ به ۳ درصد برسد
نماینده مردم اسدآباد در مجلس هم با معرفی آقای بهنام رضا مخصوصی به عنوان سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی اسدآباد، اظهار کرد: وی علاوه بر داشتن سوابق علمی و ارزشمند انگیز خدمت هم دارد و فردی با اخلاق، شایسته، دقیق و مسئولیت‌پذیر است.

اکبر رنجبرزاده با بیان اینکه بسیاری از دانشگاههای علوم پزشکی در استان ها با یکدیگر درگیری دارند اما دانشگاه همدان با اسدآباد در تعامل و دوستی همکاری دارد، گفت: امسال توانستیم ۵ میلیارد تومان اعتبار برای دانشگاه علوم پزشکی همدان و ۵ میلیارد تومان اعتبار برای دانشکده اسدآباد جذب کنیم.

وی گفت: گاها می‌شنویم که پرستاران بیمارستان های همدان مانع پذیرش بیماران اسدابادی می‌شوند و می‌گویند که دانشکده اسدآباد مستقل شده؛ این درست است این دانشکده مستقل است اما هنوز نیازمند حمایت استان است.

وی با تأکید بر اینکه خانه های بهداشت روستایی یک ظرفیت هستند که باید فعال تر شوند، گفت: اعتبار دانشکده علوم پزشکی اسدآباد به این است که بیماران در شهرستان مداوا شوند.

۷ و ۸ شهریور ماه حضور کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در استان همدان
وی از حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ۷ و ۸ شهریور ماه در استان همدان و اسدآباد خبر داد و گفت: این بازدید در راستای حل مشکلات این استان است که باتوجه به اختیارات این کمیسیون در حوزه بهداشت میتوان از این فرصت بهره برد.

وی از اختصاص و نصب یک دستگاه ام.آر.آی در دی ماه به اسدآباد خبر داد و گفت: باید به نسبت وجود امکانات پزشکان هم در این شهرستان مستقر شوند و این گونه میتوان شهرستانهای همجوار را هم پوشش داد.

دانشکده علوم پزشکی نوپاست و نیازمند حمایت
بهنام‌رضا مخصوصی، سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم با بیان اینکه این دانشکده نوپاست و نیاز است که مسئولان در توسعه آن حمایت کنند.

وی با اشاره به سند راهبردی حوزه بهداشت و درمان، افزود: باید با همگرایی و همرایی مسئولان استانی و شهرستانی گام بلندی در توسعه این دانشکده برداریم.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب