بیشترین بازدیدها

یادداشت

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان همدان:

پویش مردمی سازی باید جامعه را با دغدغه های خانواده شهدا آشنا کند/نیاز جدی به تولید تاریخ شفاهی از مادران شهدا

وحید عباسی گفت: جامعه نیاز به یک تاریخ شفاهی از مادران شهدا دارد و باید یک تاریخ شفاهی مدون جمع آوری شود؛ چرا که نزدیکترین افراد به شهدا مادران آنها هستند و با اخلاق و روحیات آنها آشنا و رفتارهای شهید را به خوبی می شناسند.

به گزارش عصر همدان؛ ۱۳جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین مادر قمر بنی هاشم حضرت عباس(ع) و روز تکریم مادران و همسران شهداست.

انسانهایی که با تربیت فرزندانی شایسته حماسه هشت سال دفاع مقدس را آفریدند.

مادرانی که امروز دوران کهنسالی خود را طی می کنند و مزار فرزندانشان تنها پناه آنهاست، شیرزنانی که باید مادر باشی که بدانی عشق به فرزند تمامی ندارد.

وحید عباسی، مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان همدان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تکریم و تجلیل از مادران شهدا اهمیت ویژه ای دارد چرا که این مادران نقش ویژه و اثرگذار و کلیدی را ایفا کردند.

وی ادامه داد: مادران شهدا دین خود را ادا کردند و با تقدیم جگرگوشه هایی که سالها برای تربیت آنها تلاش کردند و از خودگذشتگی آنها دو برابر ومضاعف است چرا که عصاره جان را تقدیم اسلام کردند.

مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان همدان افزود: شهید یک جهاد انجام داده و مادر شهید هم از طرفی عصاره جان خود را تقدیم اسلام کرده است.

وی تاکید کرد: از طرف دیگر فراق و دلتنگی و از طرف دیگر مشکلاتی که برخی خانواده های شهدا دارند و طرزفکرهای اشتباهی که برخی نسبت به خانواده شهدا دارند و احساس می کنند دادن تسهیلات دولتی می تواند جای فرزند آنها را بگیرد، ما باید بدانیم هر چقدر هم برای خانواده و مادارن شهدا کاری انجم دهیم وظیفه است.

عباسی با بیان اینکه برخی خدمات ضد تبلیغ شده است گفت: نباید تنها خدمات را به تسهیلات دولتی معطوف کنیم بلکه خود جامعه باید دغدغه مند و نسبت به خانواده شهدا و رفع نیازهای آنها تلاش کند.

وی افزود: شهید براساس غیرت دینی شهید شده و ما بعنوان همشهری های این خانواده باید دین خود را ادا کنیم.

مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان همدان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: باید پویش مردمی سازی کارها را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری راه بیاندازیم؛ مثلا نذر کنیم یک روز در خدمت خانواده شهیدی باشیم ولو اینکه یکساعت باشد چرا که در حال حاضر هم بسیاری از والدین شهدا دوران کهنسالی را طی می کنند و نیاز به توجه و حمایت ویژه دارند.

وی تاکید کرد: جامعه نیاز به یک تاریخ شفاهی از مادران شهدا دارد و باید یک تاریخ شفاهی مدون جمع آوری شود؛ چرا که نزدیکترین افراد به شهدا مادران آنها هستند و با اخلاق و روحیات آنها آشنا و رفتارهای شهید را به خوبی می شناسند.

عباسی افزود: در رابطه با تاریخ شفاهی شهدا کاری به آن صورت انجام نشده و نیاز به یک مستند داریم که چگونه شهید تربیت کنیم؟

انتهای پیام/ آ

آخرین مطالب