بیشترین بازدیدها

یادداشت

دادستان عمومی و انقلاب همدان تأکید کرد:

ضرورت ایمن سازی جاده ها با فناوری های روز دنیا/استان همدان در آموزش فرهنگ ترافیکی ضعیف است

آخرین ویرایش در:
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: اصلاح نقاط حادثه خیز درون شهری و برون شهری آن هم با بهره گیری از فناوری های روز دنیا و آموزش همگانی فرهنگ ترافیکی با هدف رعایت حقوق عامه در راستای حفظ سلامت و ایمنی مردم در جاده ها یک ضرورت است.

به گزارش عصرهمدان، «حسن خانجانی موقر» عصر روز گذشته در جلسه حقوق عامه؛ راه، ترافیک و حمل و نقل جاده ای استان، گفت: در حمایت از حقوق عامه و مطالبات مطرح شده درباره امنیت و سلامت مردم در جاده ها باید تمامی دستگاه های مربوطه به جد برنامه ها و وظایف محوله خود را به درستی انجام دهند.

وی اظهار کرد: از جمله گلایه مندی های مردم درباره سرعت گیرهایی است که به طور عمده در جاده های برون شهری و درون شهری یا بدون علامت یا با علامت ناقص وجود دارند که باید راهداری ها و شهرداری ها هرچه سریعتر این موارد را اصلاح کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان افزود: از سویی دیگر ضروری است تا خط کشی های جاده ای در تمامی مناطق به ویژه درنقاط حادثه خیز با کیفیت و استاندارد انجام شود و اصلاح هندسی برخی از گذرگاه ها هم فراموش نشود، مضاف بر آن که تعدادی از توقف گاه ها در سرپیچ ها و تقاطع ها خود حادثه آفرین هستند و باید چاره ای عاجل برای آن نیز اندیشید.

خانجانی موقر درباره آموزش فرهنگ ترافیکی در سطح جامعه که در سال های اخیر آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته، هم عنوان کرد: باید دستگاه های متولی برای فرهنگ سازی در این رابطه هم از ظرفیت های آموزش حضوری و عمومی بهره بگیرند و هم در فضای مجازی به طور گسترده به اشاعه آموزش های ترافیکی بپردازند.

وی تصریح کرد: طرح های آموزشی در حوزه نهادینه سازی فرهنگ ترافیکی نباید منحصر به آموزش حضوری یا مجازی باشد، بلکه می طلبد تا ارائه طرح ها به سمتی هدایت شود تا خود تابلوهای راهنما چه در جاده های درون شهری و چه برون شهری تبیین کننده نکات آموزشی باشد، که متأسفانه این مسئله در استان همدان دیده نشده است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به تخلفات حادثه سازی که در قانون، مسئولیت مدنی به دنبال آن ذکر شده، هم گفت: در این رابطه متأسفانه چه از سوی راهور و چه از سوی شرکت های بیمه، اطلاع رسانی های دقیق و جامع برای مردم انجام نگرفته است.

خانجانی موقر همچنین عنوان کرد: رعایت حقوق عامه در راستای حفظ سلامت مردم در جاده ها آن هم با اصلاح نقاط حادثه خیز درون شهری و برون شهری با بهره گیری از فناوری های روز دنیا و آموزش همگانی فرهنگ ترافیکی ضروری است.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب