بیشترین بازدیدها

یادداشت

کارشناس رسانه و فضای مجازی:

دانشجویان ندای حق طلبی انقلاب را در میدان مجازی دشمن فریاد بزنند

آخرین ویرایش در:
روح‌الله نباتی به اشاره به اینکه امروز استکبار جهانی با فعالیت دهها شبکه ماهواره ای فارسی زبان از فضای مجازی هم علیه انقلاب بهره می‌برد، گفت: دانشجویان باید با ورود هوشمندانه و آگاهانه به فضای مجازی، ندای حق طلبی انقلاب اسلامی را به گوش جامعه برسانند و سدی در برابر عملیات رسانه ای دشمن شوند.

روح‌الله نباتی، کارشناس رسانه و فضای مجازی در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهمدان؛ با اشاره به اینکه استکبار جهانی امروز اهداف خود را با اجرای عملیات روانی در جامعه جلو می‌برد، اظهار کرد: نمونه‌ای از این عملیات‌های روانی در زمانهای مختلف مانند جنگ جهانی اول و دوم بوده و امروز هم استفاده از رسانه و فضای مجازی میزان برندگی خواسته‌های دشمن را دو چندان کرده است.

وی با تأکید بر اینکه استکبار جهانی به شدت از فضای مجازی بهره می‌برد، افزود: نمونه از این بهره‌وری فعالیت دهها شبکه ماهواره ای فارسی زبان است که علیه ایران اسلامی و انقلاب مطلب منتشر می‌کنند.

کارشناس رسانه و فضای مجازی ادامه داد: در حالی که همین شبکه‌های ماهواره ای مردم خودشان بخواهند ببینند، باید پول پرداخت کنند به راحتی و رایگان در دسترس ایرانیان قرار می‌دهند، اینجاست که باید به رایگان بودن آن شک کرد.

وی با اشاره به قدرت رسانه و اثرگذاری آن، گفت: استکبار جهانی به خوبی از رسانه‌هایی مانند شبکه های اجتماعی استفاده برده و تا عمق جان و روح جامعه و خانواده های ایرانی که موبایل و اینترنت وجود دارد، نفوذ کرده و افکار عمومی را به دست گرفته است.

نباتی با یادآوری این مسئله که دشمن وقتی نتوانست با جنگ سخت به ملت ایران ضربه بزند، رو به جنگ نرم آورد و در این جنگ اهداف خود بر بستر شبکه های اجتماعی پیاده می‌کند، افزود: امروز گام‌های خود را فراتر گذاشته و با برنامه، شبکه اجتماعی و نرم افزارهای هوشمندتر و هوش مصنوعی اهداف را پیش برده است.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز دانشجو که به عنوان روز ضدآمریکایی هم مطرح است، گفت: رهبر انقلاب فرمود که اگر من رهبر نبودم، مسئولیت فضای مجازی را برعهده می‌گرفتم و کمااینکه این فضا به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد.

کارشناس رسانه و فضای مجازی تأکید کرد: امروز دانشجویان باید با ورود هوشمندانه و آگاهانه به فضای مجازی، ندای حق طلبی انقلاب اسلامی را به گوش جامعه برسانند و سدی در برابر عملیات رسانه ای دشمن شوند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب