دادستان همدان:

تأمین اقلام دارویی و غذایی مراکز نگهداری از معلولان ضروری است

آخرین ویرایش در:
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: دستگاه های متولی از جمله صمت، تعزیرات و علوم پزشکی در تأمین اقلام دارویی، پوشاک و غذایی مراکز نگهداری از معلولان، به میدان بیایند.

به گزارش عصرهمدان؛ «حسن خانجانی موقر» در حاشیه بازدید از آسایشگاه معلولین حضرت ابوالفضل(ع) همدان، گفت: در این مرکز در حال حاضر به ۶۰۰ معلول مرد و زن که در میانشان ۱۵۰ نفر مجهول الهویه هستند، خدمات متعددی ارائه می شود.

وی اظهار کرد: بررسی وضعیت و پیگیری مطالبات این مرکز و دیگر مراکز زیر نظر بهزیستی به منظور شناسایی مشکلات پیش روی آنان، در دستور کار ما است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان افزود: در حال حاضر کمبود و یا حتی نبود اعتبار در روند تهیه دارو، پوشاک، مواد خوراکی، تجهیزات و امکانات اولیه از جمله مشکلاتی است که این مراکز با آن دسته و پنجه نرم می کنند.

خانجانی موقر ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی دستگاه های دولتی و همراهی خیرین، مشکلات مراکز نگهداری از معلولان برطرف شود، تا آغوش پر مهر این مراکز برای خدمات دهی به افراد ناتوان امیدوارتر گشوده شود.

وی عنوان کرد: بنابراین پیگیر آن هستیم تا دستگاه های متولی از جمله صمت، تعزیرات و علوم پزشکی در جلسات مربوطه به ویژه در جلسه تنظیم بازار؛ نگاه ویژه ای برای تأمین اقلام مورد نیاز مراکز حمایتی زیر نظر بهزیستی داشته باشند.

به گزارش عصرهمدان، آسایشگاه معلولین حضرت ابوالفضل(ع) همدان، به عنوان بزرگترین آسایشگاه معلولان غرب کشور، سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسید، که شامل بخش هایی از جمله؛ آسایشگاه نگهداری پسران و مردانی با معلولیت ذهنی و آسایشگاه زنان و مردان معلول جسمی و اعصاب روان است.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب