بیشترین بازدیدها

یادداشت

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان؛

کاهلی جهاد کشاورزی در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز مشهود است/ ضرورت دیوار کشی باغات برای صیانت از ماندگاری کوچه باغ ها و حراست از محصولات باغی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان با بیان اینکه جهاد کشاورزی، در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز کوتاهی عمل می کند، گفت: از سویی دیگر شاهدیم که این سازمان مشاوره و راهنمایی صحیحی به باغداران برای ساخت و ساز مناسب و قانونی نمی دهد، بنابراین همین باغداران به سمت انجام کارهای غیرقانونی می روند.

به گزارش عصرهمدان؛ به دنبال بازدیدهای میدانی و حضور دادستان همدان در محله های مختلف این شهرستان، امروز شاهد حضور او در بین اهالی دره مراد بیگ بودیم.
فراوانی توزیع مواد مخدر و حتی تولید وتوزیع مشروبات الکی، اجاره غیرقانونی و بی ضابطه خانه باغ ها برای برگزاری پارتی های مختلط، حضور مختلط برخی جوانان با ظاهری نامناسب و کشف حجاب تعدادی از آنان در این منطقه، معضل عدم مدیریت صحیح آب شرب و آب کشاورزی، کوه خواری و سیر صعودی ساخت و ساز عیر قانونی و سهل انگاری جهاد و شهرداری، و نبود پارکینگ عمومی و ترافیک ایجاد شده به ویژه در روزهای تعطیل؛ برخی از مشکلات و گلایه مندی های اهالی این منطقه بود که عنوان شد.

برای برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر مردم با ارائه مستندات دستگاه قضایی را یاری رسانند

«حسن خانجانی موقر» دادستان استان همدان با تأکید بر اینکه امشکلات مطرح شده را با متولیان امر در میان می گذارد، گفت: برخی از این مشکلات با همیاری و همکاری اهالی دره مرادبیگ حل شدنی است و برخی دیگر از مشکلات، باید مسئولان متولی به جد پای کار بیایند و انتظار نیز همین است.

وی درباره برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر اظهار کرد: بی تردید اگر مستندات ارائه شده قوی تر باشد، دستگاه قضایی بهتر و مناسب تر با این سوداگران برخورد می کند و این هم امر هم نیازمند همکاری خود اهالی است.

کاهلی جهاد کشاورزی در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز مشهود است

دادستان همدان به ساخت و سازها و تغییرکاربری های غیرمجاز و کوتاهی جهاد کشاورزی در این زمینه هم اشاره کرد و افزود: جهاد کشاورزی خود متولی برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در باغات است، این در حالی است که کوتاهی کرده و با بهانه جویی می گویند؛ ابزار لازم برای تخریب این ساخت و سازها را ندارند! با وجود آن که می توانند ابزار را خریداری یا اجاره کنند.

خانجانی موقر عنوان کرد: جهاد کشاورزی؛ متأسفانه در برخورد با این گونه موارد در عمل کاری انجام نمی دهد و کوتاهی می کند و از سویی دیگر برنامه ریزی مشخصی برای راهنمایی مردم به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز هم ندارد!

وی تصریح کرد: این سازمان می تواند با ارائه برنامه مدون، جامع و هدف مند، باغداران را راهنمایی کند که چگونه می توانند باغات خود را حفظ کنند، بدان معنا که به مردم اجازه دهد با شرایط و قوانین و ضوابط از پیش تعریف شده، اجازه ساخت و ساز متعارف در مساحتی متناسب را داشته باشند.

دیوار کشی باغات برای صیانت از ماندگاری کوچه باغ ها و حراست از محصولات باغی ضروری است

دادستان همدان با گلایه مندی از اینکه چرا جهاد کشاورزی باغداران را از دیوارکشی دور تا دور باغات منع می کند، گفت: چرا نباید حرفی از آن بافت سنتی و زیبای کوچه باغ ها زده شود و اجازه دیوارکشی برای حراست از این باغات به باغداران داده نمی شود؟ در حالی که این عمل از سرقت های محصولات باغی که حاصل دسترنج یک ساله آنان است هم جلوگیری می کند.

خانجانی موقر افزود: زمانی که جهاد کشاورزی این گونه بی برنامه عمل کند و مشاوره و راهنمایی صحیحی نیز به باغداران برای ساخت و ساز مناسب و قانونی نمی دهد، بنابراین همین باغداران به سمت انجام کارهای غیرقانونی می روند.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب