بیشترین بازدیدها

یادداشت

با الگوگیری از اسوه های دفاع مقدس؛

ترنم عاشقانه زیارت عاشورا دلهای مدافعان سلامت اسدآباد را به کربلا پیوند داد+تصاویر

روز گذشته همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس، مدافعان سلامت اسدآباد، به یاد همان جبهه و جهاد ۸ ساله و شهدایی که الگوی دفاع مقدس بودند، ترنم عاشقانه زیارت عاشورا را بر زبان جاری و زمزمه کردند.

به گزارش عصرهمدان؛ زیارت عاشورا؛ یکی از آشناترین زیارت‌نامه‌های دینی و اعتقادی ماست که نه‌تنها در دوران دفاع مقدس زمزمه صبحگاهی و لحظه عملیات بر زبان رزمندگان اسلام جاری بود، بلکه برگی از این زیارت‌نامه جز اقلامی بود که همیشه همراه آنان در جیب و کوله‌پشتی ایشان پیدا می‌شد.

ترنم عاشقانه این زیارت، دل‌های رزمندگان را به کربلا پیوند می‌داد و شعله ایثار و فداکارى را در جان‌ها برمی‌افروخت، آن‌چنان‌که مفهوم حقیقى دین را در همین زیارت می‌جستند و جبهه را کربلا و بعثیان را یزیدى می‌دانستند و پس از خواندن زیارت عاشورا لحظه‌ای هم برای مقابله با دشمن درنگ نمی‌کردند.

صبح روز گذشته مدافعان سلامت از کادر درمان، پزشک و پرستار و دانشجوهای دانشکده علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی گرفته تا فرمانده و کارکنان نهاد مقدس سپاه و جمعی مسئولان از ادارات با رعایت پروتکل بهداشتی به یاد همان جبهه و جهاد ۸ ساله و شهدایی که الگوی دفاع مقدس بودند و ترنم عاشقانه زیارت عاشورا ورد زبانشان بود، را الگوی خود قرار داده و بر مزارشان حاضرشده و زیارت عاشورا را باهم زمزمه کردند.

فضاسازی گلزار شهدای شهر اسدآباد با تصویری از بین‌الحرمین و کربلا و ماکت‌هایی از تمثال مبارک شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای هسته‌ای جلوه‌ای دیگر به مراسم روح‌بخش زیارت عاشورا بخشیده بود آن‌چنان‌که هم شور حسینى را در قلب‌ها برمی‌انگیخت و هم خشم و نفرت نسبت به دشمن را تازه وزنده نگه می‌داشت.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب