فرمانده سپاه ناحیه همدان:

افتتاح ۱۱ حوزه مقاومت در هفته دفاع مقدس

سرهنگ علی بقایی با بیان اینکه ۱۱ حوزه مقاومت طی هفته دفاع مقدس افتتاح می‌شود، گفت: با افتتاح این حوزه‌ها، تعداد حوزه‌های مقاومت ناحیه همدان به ۲۶ حوزه می‌رسد که این حوزه‌های مقاومت به نام شهیدان شهرستان نامگذاری شدند.

به گزارش عصرهمدان؛ سرهنگ علی بقایی فرمانده سپاه ناحیه همدان با بیان اینکه شعار محوری «ما مقتدریم» شعار سراسرکشور در هفته دفاع مقدس است گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در سال گذشته در دیدار با پیشکسوتان در آغازین روز هفته دفاع مقدس فرمودند: نقش فرماندهی و محوری حضرت امام (ره) نباید در برنامه‌ها گم شود که این نقش محوری و شاخص را حضرت امام (ره) داشتند و در انسجام‌بخشی همه ظرفیت‌های مردمی ایفای نقش کردند و محور همه فعالیت‌ها مردم بودند.

فرمانده سپاه ناحیه همدان افزود: یکی از مهم‌ترین یادگار‌های امام خمینی (ره) در کشور ما و حتی در اقصی نقاط جهان بسیج مستضعفین است؛ بسیج نهادی برآمده از مردم است که می‌تواند به عنوان یک ظرفیت مردمی و انسجام‌ساز و متشکل از همه استعداد‌ها و علیه همه تهدید‌ها و آسیب‌ها ایفای نقش کند.

وی تاکید کرد: بسیج در شهرستان همدان چندبعدی است و با اتکا به ظرفیت‌های مردمی ایفای نقش می‌کند.

بقایی اظهارداشت: در سپاه ناحیه همدان با کمک پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت برنامه‌هایی را پیش بینی و سازماندهی کردیم که حدود ۴۰ عنوان برنامه شاخص و ۳۴۵ ریزبرنامه طی این هفته برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های اجرایی ادامه داد: آبروی محله «روضه‌های شهدایی»، مقابل منزل شهدا در ۸۰ نقطه شهرستان در شهر و روستا طی هفته دفاع مقدس توسط سپاه شهرستان برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه همدان با اشاره به گرامیداشت شهید سال سپاه ناحیه همدان، «شهید محمد نیکبخت» توسط حوزه‌های مقاومت گفت: این برنامه در ۲۶ حوزه توسط خواهران و برادران اجرا می‌شود و در راستای گرامیداشت شهید سال استان همدان نیز دو برنامه توسط حوزه شهیدان حاج بابایی در مریانج و بسیج فرهنگیان همدان برگزار خواهد شد.

وی بیان اینکه ۱۱ حوزه مقاومت طی هفته دفاع مقدس افتتاح می‌شود، گفت: با افتتاح این حوزه‌ها، تعداد حوزه‌های مقاومت ناحیه همدان به ۲۶ حوزه می‌رسد که این حوزه‌های مقاومت به نام شهیدان شهرستان نامگذاری شدند.

بقایی عطرافشانی مزار شهدا در سطح شهرستان و روستاها، دیدار و تکریم خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان، برپایی نمایشگاه و فروشگاه محدود کتاب و عرضه محصولات فرهنگی توسط فرهنگی سپاه ناحیه، اعزام گروه‌های سرود به محلات مختلف شهر همدان و بیمارستان‌ها در شهر و روستا را از دیگر برنامه‌های اجرایی به مناسبت این هفته برشمرد.

وی تصریح کرد: اجرای سیاه قلم از تمثال شهید «نیکبخت» توسط بسیج هنرمندان، اکران و نقد فیلم‌های دفاع مقدس توسط گروه فیلم بسیج هنرمندان، نشست فعالان ادبی با موضوع دفاع مقدس در طول هفته، اجرای شب شعر دفاع مقدس و تئاتر در چند نوبت در طول این هفته در سطح شهرستان نیز اجرا می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه همدان ادامه داد: اعزام راویان دفاع مقدس به ادارات و کارخانجات، بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها در طول هفته، برگزاری مراسم‌های پیاده‌روی خانوادگی، کوهنوردی، مسابقات ورزشی در سطح محلات با محوریت شهید سال شهرستان و رژه موتورسواران در آغازین روز هفته دفاع مقدس از پل شهید قهاری به سمت گلزار شهدا از دیگر برنامه‌ها است.

وی از دیدار ویدئو کنفرانسی و غیر حضوری پیشکسوتان دفاع مقدس در سراسر کشور با رئیس جمهور و رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در آغازین روز هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: نشست‌های بصیرتی در مساجد و «میز خدمت» در محلات کم برخوردار در سطح شهر و روستا با همکاری فرمانداری و بسیج ادارات و دستگاه‌های مرتبط با حضور مسئولین برگزار می‌شود.

بقایی عنون کرد: قرارگاه جوادالائمه (ع) نیز در راستای محرومیت‌زدایی در مناطق حاشیه‌نشین شهر با حضور تیم‌های مشاوره‌ای، پزشکی و گروه‌های فرهنگی اجرای برنامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: تجلیل از شهدای مدافع سلامت و مدافعین سلامت در طول هفته در سطح بیمارستان‌ها، اعزام ۱۴ گروه جهادی به مناطق محروم به نیابت از شهداء، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، اجرای برنامه‌های فرهنگی برای سربازان در سطح سپاه ناحیه و رده‌های بسیج نیز از دیگر برنامه‌های اجرایی در هفته دفاع مقدس است.

انتهای پیام/آ

آخرین مطالب