استاندار همدان:

بزودی ۲۵۰ لیتر درثانیه آب وارد شبکه توزیع ملایر می‌شود/لزوم صرفه جویی در مصرف آب برای عبور ازتنش آبی

سید سعید شاهرخی اظهار کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته قرار است بزودی ۲۵۰ لیتر در ثانیه آب شرب سد کلان وارد شبکه توزیع شهر ملایر شود مردم این شهر بتوانند از آب شرب سد کلان که از کیفیت بالایی برخوردار است، بیشتر بهره‌مند شوند.

به گزارش عصرهمدان؛ سید سعید شاهرخی، استاندار همدان عصر دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ از طرح آبرسانی شهر ملایر از سد کلان و مخزن پشت سپاه که با حضور مهندس ولدی معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر و مهندس ستوده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان انجام شد، گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته قرار است بزودی ۲۵۰ لیتر در ثانیه آب شرب سد کلان وارد شبکه توزیع شهر ملایر شود مردم این شهر بتوانند از آب شرب سد کلان که از کیفیت بالایی برخوردار است، بیشتر بهره‌مند شوند.

وی افزود: امسال خط انتقال و تصفیه‌خانه ذیل سد کلان ملایر افتتاح شد و موانع زیادی در مسیر اجرای این طرح بود که برطرف شده است.

شاهرخی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ لیتر در ثانیه آب وارد این مخزن می‌شود و قرار است بزودی حجم ورودی آب افزایش یابد.

استاندار همدان عنوان کرد: در برنامه توسعه استان یکی از بخش‌هایی که به صورت ویژه به آن توجه شد، تامین آب کشاورزی و آب شرب برای هم استانی‌ها بود که در این راستا سدهایی طرح‌ریزی، احداث و یا در دست احداث است که نیاز ما را در افق بلندمدت تامین می‌کند.

وی تاکید کرد: در سال ۹۸ به رغم بارندگی‌های شدید در سراسر کشور و استان، به واسطه داشتن سدهای اجرا شده و مدیریت خوب منابع آب، کمترین مشکل را داشتیم.

شاهرخی تصریح کرد: هم اکنون نیز با تنش آبی که در سراسر کشور و استان همدان وجود دارد، با توجه به مدیریت منابع آبی متناسب با شرایط امسال، مشکل عمده‌ای نداریم به جز شهر همدان که طرح آبرسانی اضطراری را اجرا کردیم.

وی گفت: خواستار همراهی صمیمانه مردم استان به ویژه شهروندان همدانی در صرفه‌جویی در مصرف آب هستیم تا تنش آبی را پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام/

آخرین مطالب