بیشترین بازدیدها

یادداشت

دادستان همدان:

آزادسازی و رفع تصرف بستر و حریم رودخانه آبشینه همدان با دستور قضایی است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز همدان از رفع تصرف بستر و حریم رودخانه آبشینه خبر داد و گفت: این مسئله پس از ارائه طرح توسط شرکت آب منطقه‌ای همدان در شورای تأمین و اثبات غیرقانونی بودن تصرفات و با دستور قضایی و با همکاری نیروی انتظامی محقق شد.

به گزارش عصر همدان، «حسن خانجانی موقر» دادستان در گفت و گویی، گفت: بستر و حریم رودخانه ها در برخی نقاط در سال های گذشته توسط عده ای متصرف و به باغ، زمین کشاورزی و یا حتی ساختمان تبدیل شده است!

وی اظهار کرد: در اجرای تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب از سال ۱۳۹۸ به شرکت آب منطقه ای استان ابلاغ شده تا نسبت به اجرای قانون آزادسازی بستر و حریم روخانه ها، نهرها، و مسیل ها و سایر آبرفت های موجود مطابق با قانون اقدام کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان افزود: بنابراین شرکت آب منطقه ای استان طرح مطالعاتی بستر و حریم رودخانه آبشینه را به مسافت دو کیلومتر انجام داد و موضوع در شورای تأمین شهرستان مطرح شد.

خانجانی تصریح کرد: در نهایت پس از انجام اخطارهای لازم، آگهی قانونی و تعیین مهلت اعتراض به آن و عدم ارائه هر گونه اعتراضی، دستور قضایی لازم در اجرای قانون صادر و شرکت آب منطقه ای با پشتیبانی نیروی انتظامی از هفدهم شهریور ماه جاری، رفع تصرفات بستر رودخانه را به مساحتی که مطالعه شده آغاز کرده است.

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب